Dolu Oyuncak
Cese Toys Kampanya 1

Osman Doğan : “Yerli üretimde KDV düşürülmeli”

27 yıldır oyuncakçılık yapan Ümraniye'deki Doğan Oyuncak Dünyası'nın yönetim kurulu başkanı Osman Doğan, OyuncakHaber.com'a konuştu.

202

“Her şey oyuncak gibi olsa çok güzel olacak” diyen Doğan, pandemi ile beraber her şeyin değiştiğini, tüm firmaların online satışa geçtiğini, kendilerinin de internetten satışa ağırlık verdiklerini söyledi.

Oyuncakta yerli üretimi sonuna kadar desteklediklerini belirten Doğan, “Ancak burada bir tezat var. Üreticiye destek yerine köstek olunabiliyor. Fiyat standardı yok. Bazen bir ürünü 35 TL’den alıyorsunuz sonra aynı fiyata satıldığını görüyorsun. Ayrıca ithal ürüne yüzde 18, yerli ürüne yüzde 8 KDV uygulanmalı” dedi.

Parçalı buluttan yağmur gelmeyeceğine dikkat çeken Doğan, “Çin’den bir firma ürün getirince diğeri daha ucuza nasıl mal ederim diye çalışıyor. Bu da yerli üretimi engelliyor” diye konuştu.

Osman Doğan konuşmasının sonunda OyuncakHaber.com Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Doğan’a özellikle teşekkür ederek, “Biz nasıl oyuncakları seviyorsak o da oyuncak ile yatıp oyuncak ile kalkıyor” dedi.

Osman Doğan ile yaptığımız röportajı hemen aşağıda izleyebilirsiniz

 

Yoruma kapalı.