Dolu Oyuncak

Oyuncak fiyatları uçtu gidiyor

Oyuncak fiyatları uçtu gidiyor. Anne babalardan tutun da oyuncak üreticilerine kadar, perakendecilerden tutun da tüm sektöre kadar herkes bu durumdan mutsuz.

Oyuncak fiyatları uçtu gidiyor. Anne babalardan tutun da oyuncak üreticilerine kadar, perakendecilerden tutun da tüm sektöre kadar herkes bu durumdan mutsuz.

Müşterilerle kavga ediyoruz

Müşterilerle kavga ettiklerinin altını özenle çizen oyuncak perakendecileri bu durumun kendileri için kaotik bir ortam oluşturduğunu ve oyuncak piyasasının ekonomik krizden olumsuz etkilendiğini belirtiyorlar.

40 liralık oyuncak 130 TL oldu

Oyuncak perakendecisi isyanda: 40 liraya sattığım oyuncak 130 lira oldu. Türkiye’de son dönemlerde her ürüne, her hizmete art arda zam geldi. Bu durumda oyuncak piyasası da nasibini aldı.

Anne babalar mağazaya gelip elleri boş dönüyor

Oyuncak perakende esnafı, anne babaların mağazaya gelip ellerinin boş dönmesinden dertli. Artık oyuncak almanın lüks olduğunu ifade eden perakendeciler, bu durumun sürdürülebilir olmadığının özenle altını çiziyorlar.

Bu durum nereye kadar gidecek?

40 liraya satılan oyuncağın şu an 130 TL olduğunu söyleyen oyuncak perakendecileri bu durumun nereye kadar gideceğinin de merak konusu olduğunu ifade ettiler.

Sorunların çözülmesi gerekiyor

Her gün yeni zamlarla müşterileri ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden perakendeciler, maliyetlerin her geçen gün artmasından da şikayetçi. Sorunların çözülmesi gerektiğini dile getiren perakendeciler, eski günleri arar olduklarını da vurguluyorlar.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.