Dolu Oyuncak

Oyuncaksız çocuk sayısı çok fazla

Gerek dünyada gerek Türkiye'de oyuncaksız çocuk sayısı çok fazla. Çocukların oyuncaklarla ilgilisini ve çocukların oyuncaklara hem düşkünlüğünü hem de oyuncaklara olan ihtiyacını bilmeyen yok gibidir.

Gerek dünyada gerek Türkiye’de oyuncaksız çocuk sayısı çok fazla. Çocukların oyuncaklarla ilgilisini ve çocukların oyuncaklara hem düşkünlüğünü hem de oyuncaklara olan ihtiyacını bilmeyen yok gibidir.

Türkiye’de ekonomik gidişat oyuncak alımını diplere vurdu

Türkiye’de ekonomik gidişat oyuncak alımını diplere vurdu. Ülkemizde son yıllarda pandemi ile başlayan ve artarak devam eden ekonomik kriz enflasyona ve stegflasyona dönüşünce anne-babalar da ne yapacağını şaşırdı ve oyuncaklara verecek parası kalmayan anne babaların bu durumda çareyi oyuncak almamakta buldukları ortaya çıktı.

Oyuncaksız çocuk sayısı giderek artıyor

Oyuncaksız çocuk sayısının ekonomik buhrandan ötürü hem ülkemizde hem de dünyada giderek artması ise başlı başına bir sorun. Bu durumun ne kadar sürdürülebilir olduğu-olacağı ise merak konusu.

Oyuncaklar raflarda duruyor, çocuklar bakıyor

Oyuncaklar oyuncak raflarında duruyor, çocuklar da o oyuncaklara bakıyor. Oyuncaklar oysaki çocuklar oynasın diye vardır. Oyuncaklar, çocuklar o oyuncaklara baksın diye yoktur. Bizde ise durum tam tersten işliyor. Çocuklara öylece raflara bakıyor ve korkudan elini dahi süremiyor.

Oyuncaksız çocuk, çocuksuz oyuncak kalmasın

Oyuncaksız çocuk, çocuksuz oyuncak kalmayana dek çalışmalarını sürdüren STK’lar ve gönüllü kuruluşlar da var. Bunlardan biri de OYUNCAKSIZ ÇOCUKLAR İÇİN derneği. Bir diğeri Bursalı iş insanı Muhsin Korkmaz’ın önderliğindeki MUHSİN ABİ’NİN OYUNCAK KARAVANI. Bir diğer güzellik ise BİR OYUNCAK DA SEN VER platformu. KÖY OKULLARI YARDIMLAŞMA PROJESİ de bunlara gösterilebilecek örnekler arasında yer alıyor.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

 

Yoruma kapalı.