Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Oyuncaktaki en büyük risk: Ne olduğu belli olmayan ürünler…!

152

Türkiye oyuncak sektörü kaliteli ürünlerle göz dolduruyor. Ülkemiz oyuncak sektöründe birbirinden kaliteli firmalar ve o firmaların ürünleri boy gösterirken bir de başlı başına bir tehlike var.

Tehlikenin adı: Merdivenaltı üretim

Toys keyboard button, 3D rendering

Merdivenaltı üretim diye tabir ettiğimiz üretimler çocuklara ciddi zararlar veriyor. Uzamanlar ebeveynlerin bu konuda çok hassas ve bilinçli olması gerektiğine dikkat çekiyor.

Yüzü-gözü yanan, elinde kızarıklıklar oluşan, cildinde yaralar çıkan çocuklar

Bu ve benzeri ne idüğü belirsiz oyuncaklar çocuklar üzerinde çok olumsuz etkiler yaratabiliyor. Ne olduğu belli olmayan, herhangi bir kalite ve standart belgesi olmayan bu ürünlerden aileler çok şikayetçi. Bizlere gelen şikayetlerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum:

Çocuğumun yüzünde kızarıklıklar oluştu

Aldığım bir oyuncak yüzünden çocuğumun yüzünde kızarıklıklar oluştu. Geçer dedim ama geçmedi. Biz de doktora gittik. Doktor alerjen dedi. Ben de oyuncak aldığımı anlattım. Doktorumuz da bu tür oyuncakların mağaza dışında bir yerde alınmaması gerektiğini ifade etti. Buradan tüm anne babalara sesleniyorum: Çocuklarınıza sakın ne olduğu belli olmayan ürünler almayın…!

Çocuğumun gözündeki kızarıklık bir türlü geçmedi

Bundan yaklaşık 3 ay önce çocuğuma oyuncak almıştım ve bu oyuncaktan dolayı çocuğumun gözünde kızarıklıklar oluşmaya başladı. Ben de bu durumun nedenini araştırdım. Doktorumuza gittim. Doktorumuz da bunun nedenini bize anlattı. Aldığımız oyuncakların mutlaka CE belgesi olmalı. Bundan ötürü artık oyuncakları alırken iki defa düşünüyorum.

Çocuklarınız en güzel oyuncakları hak ediyor, marka oyuncakların dışına çıkmayın…!

Bu hayattaki en önemli şey çocuklarımız. Çocuklarımız her şeyin en güzeline layık. Bizden size bir öneri: Çocuklarınızın sağlığı ile oynamayın. Halk tabiriyle 3 kuruş daha fazla verin en kalitelisinden oyuncak alın…! Markalı oyuncaklardan vazgeçmeyin. Ne olduğunu bilmediğiniz oyuncakları asla ama asla almayın.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yoruma kapalı.