Dolu Oyuncak

Perakende oyuncakçılar olarak müşteri ile karşı karşıya geliyoruz

Perakendecilerin müşteriler ile fiyatlardan dolayı karşı karşıya geldiğini ifade eden perakende sektörünün yetkilileri, "Müşteriler ile karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Oyuncak sektörünün görünen yüzüyüz. Ve artık bu durum bizi derinden etkiliyor. Bu durumun sonlandırılması gerekiyor" dedi.

23

Perakendecilerin müşteriler ile fiyatlardan dolayı karşı karşıya geldiğini ifade eden perakende sektörünün yetkilileri, “Müşteriler ile karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Oyuncak sektörünün görünen yüzüyüz. Ve artık bu durum bizi derinden etkiliyor. Bu durumun sonlandırılması gerekiyor” dedi.

O eski halimden eser yok şimdi

Oyuncak piyasasında karlılık oranları düştü. Türkiye’nin en atak sektörlerinden oyuncak sektörü çok değil bundan 3 yıl önceki karlılık oranlarını aramaya başladı.

Karlılık durumları iyi değil

Karlılık durumlarının iyi olmadığını ifade eden oyuncak perakendecileri, “Sattığımız ürünlerde karlılık oranları iyice düştü. Günü kurtarmaya çalışıyoruz. Artık bıçağın kemiğe dayandığı yerdeyiz diyebiliriz. Böyle giderse dükkanlarımızı ya küçülteceğiz ya da kapanma noktasına gideceğiz” dedi.

 

Anne babalar oyuncak alamaz oldu

Anne babaların oyuncak alamadığından yakınan perakende esnafı, “Anne babalar dükkanımıza geliyor. Oyuncakların fiyatlarını soruyor. Çocuklar annelerini çekiştiriyor. Anne bunu alalım, bunu alalım diyor. Anne baba da sonra alırız. Senin bundan evde bir sürü var deyip çocuğu geçiştiriyor. Oyuncak alan anne babayı arar olduk. İnsanlar maalesef enflasyonist ekonomi içerisinde amiyane tabirle ekmek alamıyor” dedi.

Oyuncak almak lüks oldu

Oyuncak almanın lüks olduğunu ifade eden yetkililer, “Oyuncak almak inanın lüks oldu. İkinci el oyuncak soran o kadar müşterilerimiz var ki…” ifadelerini kullandılar.

Ahmet Doğan-ÖZEL HABER

OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.