Dolu Oyuncak

Her ülkenin farklı bir oyuncak kültürü var

Her ülkenin farklı bir oyuncak kültürü var. Oyuncak kültürü ülkelere göre değişiyor. Ülkelerin durumuna göre oyuncak kültürü ve oyuncakların beğenilme durumu da değişebiliyor.

Çocukların sevgilisi oyuncaklar ülkelere ve kıtalara göre değişiyor

Çocukların sevgilisi oyuncaklar, ülkeden ülkeye hatta aynı ülke içerisinde bile değişkenlik gösterebiliyor. Oyuncakların bu değişimleri de aslında farklı oyuncakların revaçta olmasını beraberinde getiriyor.

Kıta Amerikası’nın oyuncakları ile Asya Kıtası’nın oyuncakları çok ayrı

Kıta Amerikası’nın oyuncakları ile Asya ülkelerinin oyuncakları çok ayrı olabiliyor. Oyuncakların renkleri, şekilleri, biçimleri çocuktan çocuğa değişebildiği gibi kıtalara göre ve kıtaların içindeki ülkelere göre de değişebiliyor.

Oyuncaklar, kültürleri yansıtıyor 

Oyuncakların kültürleri yansıttığını, kültürel izler taşıdığını ifade eden uzmanlar, oyuncak deyip geçmemek gerektiğini; oyuncakların tarihsel süreç açısından bizlere önemli ipuçları verdiğini söylediler.

Oyuncakları ile oynayan çocuklar daha mutlu oluyor

Yapılan araştırmalara göre oyuncakları ile oynayan çocuklar daha mutlu oluyor. Biz de www.oyuncakhaber.com olarak oyuncakları ile oynayan çocukların olduğu, çocukların he güldüğü bir ülke diliyoruz.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.