Selay Oyuncak Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Fen Toys Dede Oyuncak 1

Oyuncak alırken yaş sınırlamalarına dikkat edin

Oyuncak firmaları ürettikleri oyuncakların üzerine yaş sınırları koyarlar ve belirtilen yaşın altında olan çocuklar için söz konusu oyuncağın zararlı olabileceği uyarısını yaparlar.

20

Oyuncak firmaları ürettikleri oyuncakların üzerine yaş sınırları koyarlar ve belirtilen yaşın altında olan çocuklar için söz konusu oyuncağın zararlı olabileceği uyarısını yaparlar. Bu uyarı oyuncak seçerken dikkat edilecek hususların başında gelir. İncelenen oyuncak hangi çocuk için alınacak ise çocuğun takvim yaşı ve gelişim dönemi göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak bu yeterli değildir. Oyuncak alınan çocuğun bireysel özelliklerinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Zira, aynı takvim yaşına sahip çocuklar bile aslında birbirlerinden farklı karakteristik özelliklere sahip olabilir. Yaşıtlarından önde veya geride; yeterlilikleri veya yetersizlikleri olabilir.

Çocukların ilgi ve yetenekleri de birbirinden farklıdır. Bu durum çocuğa alınacak oyuncak için çocuğun karakterinin göz önünde bulundurulmasını daha da önemli bir seviyeye yükseltir. Örneğin herhangi bir sebeple bir çocuk fazla ışık veya gürültüden hoşlanmayabilir ve hatta böylesi durumlardan korkabilir. Yaşı oynamaya müsait diye bu özellikleri bulunan bir oyuncağı çocuğa vermek, yapılacak büyük yanlışlardan birisi olacaktır.

OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.