Dolu Oyuncak

Oyuncak sektöründe yerli üretim atağa geçti

Oyuncak sektöründe yerli üretim atağa geçti. Yerli oyuncakçıların atak yılı olarak son yıllar, üretimin hanesine yazıldı. Ülkemizde özellikle son yıllarda birbirinden önemli oyuncak firmalarının oyuncak üretimine yönelmesi ile beraber bazı oyuncak firmaları tarafından 'yeterince desteklenmiyoruz' eleştirileri de yükselmeye başlandı.

Oyuncak sektöründe yerli üretim atağa geçti. Yerli oyuncakçıların atak yılı olarak son yıllar, üretimin hanesine yazıldı. Ülkemizde özellikle son yıllarda birbirinden önemli oyuncak firmalarının oyuncak üretimine yönelmesi ile beraber bazı oyuncak firmaları tarafından ‘yeterince desteklenmiyoruz’ eleştirileri de yükselmeye başlandı.

Ar-ge ve inovasyon için desteklenmemiz şart

Oyuncak üreticileri ar-ge ve inovsyon için desteğin şart olduğunu ifade ederek devletin bu ve benzeri konularda KOSGEB ve hibe desteklerini daha da artırması gerektiğini vurguladı.

Krediye ulaşım kolay olmalı 

Oyuncaktaki bir diğer önemli olay ise krediye ulaşım konusu. Krediye ulaşımın kolay olması gerektiğini ifade eden yetkililer, üretimin olmazsa olmazı kredi kolaylığının şart olduğunu da ifade ettiler.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.