Cese Toys Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Oyuncaklar hayat veriyor: Kendi oyuncaklarını kendileri yaptı…!

Peker Mahallesi İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileri, tüm dünyayı ve özellikle de çocukları olumsuz yönde etkileyen covid-19 salgını döneminde sınıf arkadaşlarıyla ve başka şehirlerdeki arkadaşlarıyla birlikte kendi oyuncaklarını tasarladılar.

147

Tasarladıkları bu oyunlar ve oyuncaklar sayesinde, günümüzde tüm çocukları esir alan tablet, bilgisayar ve cep telefonu bağımlılığından kurtularak gönüllerince oyunlar oynadılar.
Öğrenciler, yaşıtlarıyla birlikte tasarladıkları oyun ve oyuncaklarla oynadılar

Kendi Oyuncaklarını Kendileri Yaptılar
İzmir Karabağlar ilçesinden Peker Mahallesi İlkokulu 2/B sınıfı, Zonguldak’tan Alaplı Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu, İstanbul’dan dan Cebeci Sultançiftliği İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerinin başlatmış olduğu ‘’Oyun ve Oyuncak Tasarımı’’ adlı eTwinning projesi kapsamında öğrenciler, yaşıtlarıyla birlikte tasarladıkları oyun ve oyuncaklarla oynadılar. Bu sürece destek olan ve çocuklarına yardımcı olan veliler projeden çok memnun olduklarını ve bu proje sayesinde çocuklarının bir nebze de olsa dijital oyunlardan uzak kaldıklarını söylediler. Bu proje sayesinde bir ürün ortaya koyarak çocuklarının kendilerine olan güvenlerinin tazelendiğini kaydeden Veliler, benzer projeler hazırlanarak bu tür etkinliklerin desteklenmesi gerektiğini belittiler.
Proje boyunca çocuklarımız çok eğlendiler

2021/02/2021-02-25-00-25-25.jpg
Projeyi İzmir adına yürüten Sınıf Öğretmeni Mehmet Uyaroğlu;’’ Bu zor dönemde çocuklarımız için ne yapabiliriz diye düşünerek, farklı şehirdeki arkadaşlarımızla böyle bir proje yapmaya karar verdik. Proje boyunca çocuklarımız çok eğlendiler. Farklı şehirlerdeki arkadaşlarıyla yazışarak ve görüşerek onlarla oyunlar oynadılar. Hem kendilerine olan güvenleri gelişti hem de oyun oynamanın özellikle de kendi ürettikleri oyuncaklarla oynamanın keyfine vardılar. Bu proje sayesinde çocukların sosyalleştiklerini gözledik. Benzer projeler hazırlayarak bu tür etkinliklere devam edeceğiz’’ diye konuştu.(egelihaber.com)

OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.