Dolu Oyuncak

Oyuncaklar, tarihsel hafıza sağlıyor

Oyuncaklar, tarihsel hafıza sağlıyor. Oyuncaklar, tarih içerisinde bir uygarlığın, milletin ve dönemin en ince ayrıntılarını bizlere verebiliyor.

Oyuncaklar, tarihsel hafıza sağlıyor. Oyuncaklar, tarih içerisinde bir uygarlığın, milletin ve dönemin en ince ayrıntılarını bizlere verebiliyor.

Oyuncaklar tarihi çağlar boyunca insanlığa ışık saçıyor

Oyuncaklar, tarihi çağlar boyunca insanlığa ışık saçıyor. Tarihin süreçlerini, tarihsel dönemleri, tarih boyunca yaşananları oyuncaklar sayesinde öğrenebiliyoruz.

Oyuncaklar çocukların hayal güçlerini geliştiriyor

Oyuncaklar; çocuğun bedensel, zihinsel ve psiko-sosyal açıdan gelişmesinde önemli katkıda bulunan, çocuğun hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştiren en önemli araçlardır. Oyuncaklar, içinde şekillendikleri toplumların değerlerini, teknolojilerini, beğenilerini ve düşüncelerini yansıtırlar

Oyuncakların yararları nelerdir?
Oyuncakların Çocuk Gelişimine Önemi – Bebeklik
Oyuncakların Yararları
Hayal güçlerini geliştirirler,
Hayallerini oyuncaklar ile somutlaştırabilirler,
Oyuncaklar ile oyun kurarak bir olay örgüsü oluşturabilirler,
Dil becerileri ve kelime haznelerini geliştirebilirler,
İnce ve kaba motor becerilerini güçlendirirler,

Oyuncak amacı nedir?
Oyuncak; gelişim süreci boyunca çocuğun hareketlerine düzen getiren, zihin, beden ve sosyal gelişimine yardımcı olan, hayal gücünü ve yaratıcı yeteneklerini geliştiren tüm oyun malzemeleridir.

Oyuncak çocuğa ne kazandırır?
Çocukların gelişimi için oyuncak ve oyuna ihtiyaçları vardır. Çünkü oyun ve oyuncak çocukların gelişimini destekler, duygularını açığa çıkarır, hayal güçlerini geliştirir, başkaları ile iletişim kurmalarını sağlar. Dünyayı tanıyarak birer yetişkin olmalarına yardımcı olur.

ÖZEL HABER- AHMET DOĞAN

OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.