Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Tehlike büyük – Çocukların En sevdiği oyuncak egzama yapıyor

97

Çocuklarımız yapıları itibariyle meraklı olmaktadır. Oyunaklara ilgi duymaları ailelerini ise bazı konularda çocuklarını kırmamak adına dikkatsiz kılmakta. Her çocuğun bugüne dek merakı olmuştur oyuncaklara. Son zamanlarda ise yeni yeni çıkan bazı oyuncaklar çocuklarımızın sağlığınıda olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Yeni Asır gazetesi tarafından internette yer alan bir haber aileleri önemli bir konu hakkında uyarıyor. Haberin ayrıntılarına geçelim dilerseniz: Çocukların oyun oynamak için kırtasiyelerden satın aldığı yarı akışkan slime isimli oyuncakta uyuşturucu hammaddeleri olduğunu ortaya çıkmasının ardından ilk slime vakası Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde görüldü. Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ülker Gül’ün kontrol ettiği çocuk hastaya slime ile temasa bağlı egzama teşhisi konuldu. Prof. Dr. Ülker Gül, “Bir çocuk hasta el parmağında temas egzaması ile geldi.

Bu slime ile temasa bağlı ‘temas egzaması’ teşhisi koyduğum ilk olgu” dedi.

KİMYASAL MADDENİN ZARARI

Hancı da önceden slime hakkında uyarı yaptıklarını hatırlatarak, “Kimin yaptığı belli olmayan, üzerinde herhangi bir üretici lisansı bulunmayın slime isimli bu oyuncağın acil bir şekilde toplatılıp imha edilmesi gerekir” diye konuştu. (YENİASIR)

OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yoruma kapalı.