Dolu Oyuncak

Türkiye, çocuk başına düşen oyuncakta OECD ülkelerinin gerisinde

Çocuk başına düşen oyuncakta OECD ülkelerinin gerisindeyiz. Oyuncak kullanımında OECD ülkelerinin çok gerisindeyiz. Çocuk başına düşen oyuncakta maalesef Türkiye, OECD ülkelerinin gerisinde yer alıyor.

95

Türkiye, çocuk başına düşen oyuncakta OECD ülkelerinin gerisinde. Oyuncak kullanımında OECD ülkelerinin çok gerisindeyiz. Çocuk başına düşen oyuncakta maalesef Türkiye, OECD ülkelerinin gerisinde yer alıyor.

Oyuncaksız çocuk sayısı çok fazla

Oyuncaksız çocuk sayısı ülkemizde çok fazla. 2022 yılını bitirdiğimiz şu zamanda dahi oyuncakla tanışmamış, oyuncak alınmamış o kadar çok çocuk var ki…

Aileler geçim derdinden oyuncağı unuttu

Gayriresmi verilere göre aileler çocuklarına oyuncak alamıyor. Ailelerin geçim derdine düştüğü, ailelerin kendi hayatlarını zor idame ettirdiği bir dönemde oyuncak almanın ‘lüks’ olarak görüldüğü de ortaya çıkıyor.

2008 yılının çok gerisindeyiz

Verilere göre ülkemizde çocuklara oyuncak alma oranı 2008’in gerisine düşmüş durumda. Bu da 2008 yılına oranla kişi başına düşen gayri safi milli hasılanın git gide azalmasından kaynaklanmaktadır.

Uzmanlar uyarıyor: Pahalı oyuncak almanıza gerek yok ama mutlaka çocuklarınıza oyuncak alın…!

Oyuncak konusunda uzmanlar ebeveynlere uyarıda bulunuyor. Uzmanlar uyarıyor: Pahalı oyuncak almanıza gerek yok ama mutlaka çocuklarınıza oyuncak alın…!

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.