Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Dünyanın en pahalı oyuncaklarını birlikte inceleyelim

‘Altı üstü bir oyuncak, ne kadar olabilir ki!’ demeyin. Yüzlerce lirayı değil, 5 milyon doları göze almaktan bahsediyoruz!

88

‘Altı üstü bir oyuncak, ne kadar olabilir ki!’ demeyin. Yüzlerce lirayı değil, 5 milyon doları göze almaktan bahsediyoruz! Genellikle oyuncak müzelerinin alıcısı olduğu, ünlü tasarımcıların ellerinden çıkmış, müzayedelerde boy gösteren, oldukça pahalı bu oyuncakların çocukları hedeflediğini söylemek zor. İşte dudak uçuklatan fiyatlarıyla dünyanın en pahalı oyuncağı.

fikirsiz_iste-dunyanin-en-pahali-oyuncagi-listesi

Bu çok özel bebeğin fiyatı 5 milyon dolar! Madame Alexander tarafından tasarlanan Madame Alexander Eloise bu derece pahalı olmasını mücevher süsleme ve pırlanta aksesuarlarına borçlu. Balık etli, sarı saçlı, Weenie isimli bir köpeğe sahip olarak tasarlanan bebek, beş farklı Eloise koleksiyonu olarak satılıyor. Bebeğin kitapları da mevcut ve oldukça geniş bir hayran kitlesi yaratmayı başarmış! Bebekler, değerli mücevherleri çıkartılmış olarak uygun fiyata da satılmakta. Zaten mücevherli olan tasarımları ise büyük çoğunlukla ancak müzelerde yer bulabiliyor!

Lamborghini Aventador Model Araba
fikirsiz_iste-dunyanin-en-pahali-oyuncagi-listesi
4.8 milyon dolarlık fiyatı ile dünyanın en pahalı arabası olan Lamborghini Aventador LP, arabanın gerçek modelinden çok daha pahalı. Çünkü parçalarında altın ve çok değerli madenler kullanılmış ve süslemelerinde pırlantaya yer verilmiş. Yapımı da oldukça büyük emek isteyen bu oyuncak arabaların gerçek modelleri ise 400 bin dolar! Dörtyüz bin dolar verip arabanın gerçeğine binmek varken oyuncakları genellikle müzeler ya da oyuncak koleksiyoncuları tarafından satın alınıyor.

Dünyanın En Pahalı Oyuncağı: Shimansky Futbol Topu
fikirsiz_iste-dunyanin-en-pahali-oyuncagi-listesi
Üzeri elmaslarla süslü Shimansky futbol topunun oyuncak olarak tasarlandığına inanmak zor! Zira bu kadar değerli elmaslarla çocukların oynamasına kim izin verir ki! İki milyon doları geçen elmas futbol topu, ısmarlama üzerine alıcı buluyor ve yapımı 3 ay sürüyor. Topun kristal kopyaları ise daha düşük maliyetle, çok daha fazla alıcı buluyor.

Steiff Louis Vuitton Oyuncak Ayı
fikirsiz_iste-dunyanin-en-pahali-oyuncagi-listesi
Dünyanın en pahalı oyuncağı listemizde yer alan hem de dünyanın en pahalı oyuncak ayısı olan Steiff Louis Vuitton oyuncak ayısı bir müzayedede 2.1 milyon dolara satıldı. Şuan Kore’de bir müzede bulunan oyuncak ayı, dünyaca ünlü tasarımcı Steiff’ in imzasını taşıyor.

Dünyanın En Pahalı Oyuncağı: Mücevherle Süslü Rübik Küp
fikirsiz_iste-dunyanin-en-pahali-oyuncagi-listesi
Zeka küpü olarak da bilinen rübik küp, en sevilen oyuncaklardan biri olmayı sürdürüyor. Macar mimar ve heykeltıraş Erno Rubik’ in 1974’ te icat ettiği rübik küpleri her bütçeye uygun tarz ve boyutları ile satın almak olası. Dünyanın en pahalı rübik küpünün ise üzeri mücevher ve altınlarla süslü. 1.5 milyon doları bulan fiyatı ile bu değerli rübik küpü insan alsa, bozmaya kıyamaz!(fikirsiz.net)

 

 

OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yoruma kapalı.