Dolu Oyuncak

En çok bu oyuncak mağazalarını tercih ediyoruz

En çok bu oyuncak mağazalarını tercih ediyoruz. Çocuklarımıza en çok bu mağazalardan, bu markalardan oyuncak alıyoruz. Çocuklarımıza aldığımız oyuncakların güvenilir olmasını önemsiyoruz o yüzden de alışverişlerimizi bu mağazalardan yapıyoruz.

31

En çok bu oyuncak mağazalarını tercih ediyoruz. Çocuklarımıza en çok bu mağazalardan, bu markalardan oyuncak alıyoruz. Çocuklarımıza aldığımız oyuncakların güvenilir olmasını önemsiyoruz o yüzden de alışverişlerimizi bu mağazalardan yapıyoruz.

EN SEVİLEN MARKALAR


Oyuncak, kendisi ile oynanan ve oynayan kişiyi eğlendiren her türlü nesneyi ifade eden geniş bir kavramdır. Ancak oyuncak denildiğinde akla gelen binlerce nesnenin sağlıklı olup olmadığı soru işaretli olan konulardan biridir. Bu yazımızda oyuncak seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve en iyi oyuncak markaları hakkında yazdık.

Oyuncaklar çocukların zeka gelişimlerinde, fiziksel gelişimlerinde büyük etkileri olan nesnelerdir. Bazı oyuncaklar çocukların fiziksel ve bilişsel gelişimleri üzerinde olumlu etkiler yaparken bazı oyuncaklar da olumsuz etki yapabilmektedir. Öte yandan oyuncakların anti bakteriyel olup olmadıkları da büyük önem taşıyan meselelerden biridir. Özellikle küçük çocuklar için oyuncakların anti bakteriyel olması gerekir. Çünkü çocuklar oyuncaklarını ağızlarına alır ve onlarla sürekli temas haline geçerler. Çocuk sağlığı için bu denli önem arz eden oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? en iyi oyuncak markaları hangileridir? Gibi sorular ise ebeveynler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu yazımızda sorulara yanıtlar arayacağız.

Oyuncak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oyuncak seçerken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bu hususlar çocukların sağlığı için birebir takip edilmelidir. Öncelikle çocuklar için seçilen oyuncaklar çocukların yaşlarına ve ilgilerine hitap edebilir olmalıdır. Her oyuncak çocukların oynaması için uygun değildir. Çocuğun bilişsel ve fiziksel gelişimi üzerinde olumlu etkileri olabilmesi için çocuğun yaşına uygun oyuncaklar seçilmelidir. Eğer oyuncak çocuğun yaşından büyük yaşlara hitap ediyor ise çocuk oyuncak ile oynayamayabilir ve başarısızlık ile karşılaşabilir. Bu durumda çocuğun küçük yaştan itibaren özgüveninin kırılması, olumsuz etkilenmesi gibi durumlar söz konusu olur.

Oyuncaklar dayanıklı olmalıdır. Oyuncakların sağlam olması önemlidir çünkü çocuklar oyuncaklara nazik davranma yeteneklerine henüz kavuşmamışlardır. Oyuncaklar çok yönlü içeriğe sahip olmalıdır. Yani çocuklar oyuncaklarından kolay kolay sıkılmamalıdır.

Oyuncaklar çocukları ürkütmeyecek ve psikolojileri üzerinde olumsuz etki bırakmayacak şekilde olmalıdır. Böylece oyuncakların çocuklar üzerinde olumsuz etkileri olmayacaktır. Ayrıca oyuncaklar çocuğun hayal gücüne de hitap edebilmelidir. Doğru oyuncak seçimi çocukların hayal güçleri üzerinde olumlu etkiler bırakmaktadır. Oyuncak seçiminde kızlar için bebek, erkekler için araba gibi ayrımlara gidilmemelidir. Çocukların hangi oyuncağı tercih etmek istediğine dikkat edilmeli, cinsiyetçi ayrımlardan kaçınılmalıdır. Oyuncak anti bakteriyel olmalıdır, böylece çocuğa herhangi bir hastalık bulaşması önlenebilir. Oyuncak çocuğun kendine zarar verebileceği bir şekle sahip olmamalıdır. Kenarları pat ve yumuşak olmalıdır.

En İyi Oyuncak Markaları Hangileridir?

Oyuncak söz konusu olduğu zaman oyuncakların sahip olması gereken özelliklerin bolluğu ebeveynleri iyi markalar aramaya itmektedir. İşte en iyi oyuncak markaları hakkında detaylı bilgi…

Toyzzshop
Toyzzshop, hem online mağazası olan hem de alışveriş merkezi gibi kapalı yerlerde fiziksel olarak şubeleri olan oyuncak markalarından biridir. En iyi oyuncak markalarından biri olarak da bilinen Toyzzshop içerisinde yüzlerce oyuncak bulmak mümkün. Üstelik ürünlerin bebek ve çocuk sağlığı için uyumlu olup olmadıkları, ürünler satışa sunulmadan önce mutlaka test edilmektedir.

Fisher Price


Fisher Price, ürünlerini yaş aralıklarına göre ayıran bir oyuncak markasıdır. Yukarıda bahsi geçen oyuncak seçerken dikkat edilmesi gereken hususların her birine uyduğunu ifade eden Fisher Price marka oyuncaklar kullanım ömrü ve çocuklara zarar vermemesi nedeni ile tercih edilmektedir.

Lego
Lego, çocukların zekalarını geliştiren bir oyuncak markasıdır. Özellikle televizyon dünyasındaki karakterler ile oluşturulan Lego diyarları çocukların saatlerce başında oturarak zevk aldığı oyunlardan biri. Özellikle hayal gücünü geliştirmeye yardımcı olması nedeni ile tercih edilen markanın oyuncakları çocukları her seferinde farklı bir maceraya çıkarabilmekte. Bu nedenle de yap boz misali ebeveynler tarafından sıklıkla alınmaktadır.

Joker
Joker, oyuncak marketlerde yeni doğan bebeklerden 9 yaş üzeri çocuklara kadar her biri için oyuncak bulmak mümkün. Üstelik sağlık standartları konusunda da oldukça iddialı bir marka. Fiyat bakımından da yukarıdaki 3 markaya oranla daha uygun fiyatlara sahip bir marka.

Armağan Oyuncak

Armağan oyuncak, marka bazında sattığı onlarca oyuncak ve film dünyası kahramanları ile çocukların koşarak gittiği oyuncak mağazalarından biri. Kendi mağazaları içerisinde farklı markalara da yer veren oyuncak markası ürün çeşitliliği yönünden oldukça başarılı bir oyuncak marketi. Web sitesi üzerinden alışveriş yapılmak istendiği zaman kategoriler bölümünden geniş bir oyuncak menüsüne ulaşmak mümkün. Çantadan kırtasiyeye kadar aranan birçok oyuncak ve okul gereci Armağan Oyuncak’ta bulunabilir.(hangisieniyi)

OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.