Selay Oyuncak Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Fen Toys Dede Oyuncak 1

Hepimizin kafasında aynı sorular: Hangi Tür Oyuncaklardan Kaçınılmalıdır ?

Çocuk gelişiminde en az besin kadar oyuncakların da önemi çok fazla. Onların zeka, refleks ve el becerilerinin gelişmesi için önemli bir yapıya sahip olan oyuncakların alımında titiz seçimler yapmalısınız.

31

Çocuk gelişiminde en az besin kadar oyuncakların da önemi çok fazla. Onların zeka, refleks ve el becerilerinin gelişmesi için önemli bir yapıya sahip olan oyuncakların alımında titiz seçimler yapmalısınız.

Öncelikle çocuklarınız için oyuncak alırken doğal malzemelerden yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Bu hususta ahşap, pelüş ve bez ürünlerden yapılan oyuncakların seçimi her zaman daha iyi olur. Bu tip oyuncaklar çocuk gelişimiyle birlikte sağlık açısından da daha elverişli olmaktadır. Üstelik çocukların hayal güçlerinin gelişmesi, eylemleri çok daha çabuk kavraması adına kolaylıklar sağlayacaktır. Çocukların doğal yeteneğinin ortaya çıkması için de önem taşıyan oyuncakların seçimi esnasında birçok etmeni de göz önünde bulundurarak evinize almanız gerekir.

Oyuncak seçimi esnasında demir, ufak parçalı, çabuk kırılacak cam ve plastik – doğal olmayan boyalarla üretilmiş oyuncaklardan kaçınmalısınız. Bu oyuncakların içinde kimyasal maddelerle desteklenmiş etmenler bulunmaktadır. Çocukların bu oyuncakları istemsiz bir şekilde ağızlarına götürmesi, beklenmedik bir anda ishal, ateşlenme, kusma ve tensel alerjik durumları ortaya çıkartabilir. Nitekim, kimyasal boya ve destekleyici maddeler oyuncaklar üzerinde biriken mikropları bir nevi hapseder. Bu durumda da çocukların oyuncaklarla teması her zaman kötü sonuçları ortaya çıkarabilir. Bu sebeple oyuncak seçimi esnasında üretim aşamaları ve içeriğindeki maddeleri mutlaka göz önüne alarak karar vermelisiniz. Bu tip adımlar çocukların daha sağlıklı gelişmesine yardımcı olacaktır.

3-9 yaş aralığındaki çocuklar için oyuncak alırken, silah ve subliminal ( gizli mesaj ) içerikli oyuncaklardan uzak durulması gerekir. Bu tarz oyuncak çocukların kendi zihinlerinde oluşturduğu rol modellerin şekillenmesinde olumsuz etkiler oluşturabilir. Bununla birlikte her oyuncağın kullanım ve tasarımı açısından çocuklara faydası olması gerektiğini her zaman göz önünde bulundurarak hareket edin.

Bebeklikten günümüze dek geçen süre içerisinde çocuğunuz için alacağınız her yeni oyuncak, onların gelecekte şekillendireceği hayatlar için büyük referanslar sağlayacaktır. Çocuklarınızın sağlıklı ve neşe dolu bir gelişim süreci yaşaması için oyuncak seçimlerinde özenli olmayı ihmal etmeyin. Bu özveri sizin ve çocuklarınızın daha da mutlu olmasını sağlayacaktır.(webaby)

OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.