Cese Toys Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Çocuğunuzun Akademik ve Bilişsel Gelişimini Oyunlarla Destekleyin: Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar: Kim Kimi Geliştirdi

Aileler için çocukların fiziksel gelişimi kadar bilişsel gelişimi ve eğitimi de büyük önem taşıyor. Özel öğrenme güçlüğü olan çocuklarda süreç daha da önemli hale geliyor. Çocuğun akademik ve bilişsel gelişimini oyunlarla desteklemek, eğlenirken öğrenmelerini sağlamak amacıyla Yazar Nazlı Güler tarafından kaleme alınan Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi? kitabı ebeveynler ve eğitimciler için rehber niteliğinde.

111

Yazar Nazlı Güler’in öğretmenlik yaptığı süre boyunca edindiği bilgi ve birikimi çocukların eğitimine katkıda bulunmak amacıyla bir araya getirdiği kitabı Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar: Kim Kimi Geliştirdi? Günçe Yayınevi tarafından yayımlanarak raflardaki yerini aldı.

Çocukların dünyasını yetişkinlerle paylaşıyor

Söz konusu farklı farklı alanlarda zorlukları olan çocuklar olduğunda ne ile oynadıkları, nasıl oynadıkları, ne sevdikleri ve güçlü yanları eğitimleri konusunda büyük önem taşıyor. Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi? kitabı çocukların akademik ve bilişsel gelişimini oyunlarla desteklemek konusunda ebeveynlere bir yol haritası çiziyor.

Haydi okuyun, gözleyin, oynayın, çocuğunuzla birlikte öğrenin

Çocuğun sevdiği her oyuncağın, açtığı her konunun, baktığı her nesnenin ebeveynler için bir fırsat olduğunu dile getiren Yazar Nazlı Güler, kitabında çocuğuna bir şeyler öğretmek isteyen ebeveynlerin öncelikle kendilerinin bir şeyler öğrenmesi gerektiğini söylüyor. Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi? kitabında özel öğrenme güçlükleri ailesinden olan disleksi, diskalkuli, disgrafi ve dispraksi hakkında kısa bir giriş, gerçek çocukların gerçek öğrenme ve öğretme hikayeleri ile akademik ve bilişsel gelişimi destekleyici 60 yaratıcı oyun meraklılarını bekliyor.

Eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız?

Çocukları eğlendirirken bilgilendiren, ebeveynlere doğru eğitim konusunda fikir veren Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi? kitabı üç farklı bölümden oluşuyor. Birinci bölüm, özel öğrenme güçlüğünün ne olduğu, nasıl fark edilebileceği ve bu çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiğini içeriyor. İkinci bölüm, yazarın öğretmenlik yaptığı süre boyunca edindiği deneyimleri ve anılarını kapsıyor. Üçüncü ve son kısım ise, ebeveynler, eğitimciler, özel öğrenme güçlüğü öğretmenleri için ayrıntılı bilişsel ve akademik gelişim oyunlarından oluşuyor.

Nazlı Güler Kimdir?

İstanbul Gelişim Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü okuyan Nazlı Güler, 2018’den beri Özel Öğrenme Güçlüğü alanında eğitim vermektedir. Hala çocuklarla birebir çalışarak özel oyunlar ve oyunlara bağlı etkinlik materyalleri tasarlamaktadır. Bu bilgi birikimlerini ve oyunları daha geniş kitlelere ulaştırmak amacı ile “Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar- Kim Kimi Geliştirdi?” adlı kitabını yayımlamıştır.

OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.