Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Disney’in Make A Wish ile reklam kampanyası çocuklara 2 milyon doların üzerinde destek sağlayacak

Disney, Grammy ödüllü ünlü caz müzisyeni Gregory Porter’ın seslendirdiği reklam filmi lansmanı ile Make-A-Wish® 2 milyon doların üzerinde destek sağlayacak.

28

Make-A-Wish® Vakfı’nın dünyadaki en büyük destekçisi olan The Walt Disney Company, bu yıl da sihirli film lansmanı kapsamında Make-A-Wish International ve dünya genelindeki bağlı kuruluşlarına 2 milyon doların üstünde destek sağlayacak. Kampanya için özel olarak bestelenen ve 2 Grammy ödüllü caz müzisyeni Gregory Porter’ın seslendirdiği “Love Runs Deeper” adlı tekli, 3 Kasım itibarıyla farklı dijital müzik platformlarından indirilebiliyor. Türkiye dahil 45 ülkede yayınlanan müzikten elde edilen gelirler zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklar için bağışlanacak. Bu bağışların ülkelere dağılımını ise o ülkelerden yapılan indirme sayıları belirleyecek.

Hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara yönelik uluslararası bir oluşum Make-A-Wish® ile dünyadaki en büyük destekçisi The Walt Disney Company, bu yıl da çocuklar için çok önemli bir yardım kampanyasında bir araya geliyorlar. Disney bu yıl da “En Büyük Sihir Ailedir” kampanyası kapsamında kısa bir film ile yeni yıla merhaba demeye hazırlanıyor. Make-A-Wish® Vakfı ile 1980’den bu yana dünya genelinde 145.000’den fazla “yaşamlarını değiştiren dileğin” gerçekleşmesine destek vererek çocukların ve ailelerinin yaşamına umut ışığı olan Disney, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kalplere dokunan bu sihirli film lansmanı kapsamında Make-A-Wish International ve dünya genelindeki bağlı kuruluşlarına 2 milyon doların üstünde destek sağlayacak. Maddi ve aynî yardımların yanı sıra, medya değeri üzerinden sağlanacak bu destek ile Disney, 40 yılı aşkın süredir iş birliği yaptığı uluslararası yardım kuruluşu Make-A-Wish® Vakfı aracılığıyla, hayati tehlikesi olan bir hastalıkla mücadele eden çocukların yaşamlarını değiştirecek dileklerini gerçekleştirerek onların iyileşme süreçlerine olumlu yönde katkı sağlayabilmeyi hedefliyor.

Hayata geçen dilekler çocukların hayata tutunmalarını motive ediyor

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor yüzde 72’sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’sinin hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor. Bu yüzden tedavi altındaki tüm çocukların dileklerinin yerine gelmesi çok kritik bir öneme sahip.

Geçen yıl Lola adlı animasyon filmi 106 milyonun üzerinde izlenmeye ulaşarak büyük bir başarıya imza atan Disney, bu yılki yeni yıl filmi yine ailenin bir arada olması ve hikâye anlatımının gücünü konu alan üç buçuk dakikalık bir animasyon formatında oluşturuldu. Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya’da aralarında Türkiye’nin de yer aldığı tam 45 ülkede TV, dijital platformlar ve Disney’in kendi kanallarında bugün itibarıyla yayına girecek olan bu heyecan verici yapımı Disney hayranları Türkiye’de Disney Channel IG ve YouTube kanalları ile Disney Türkiye Facebook üzerinden izleyebilecekler.

Disney, geçtiğimiz yıl başlattığı ve geleneksel yeni yıl kutlamalarının önemli bir parçası haline getirdiği; Türkiye’de de En Büyük Sihir Ailedir (From Our Family To Yours) adıyla duyurduğu bu perakende kampanyasıyla şirketin 40 yılı aşkın süredir küresel ölçekte iş birliği yaptığı uluslararası yardım kuruluşu Make-A-Wish® vakfına da destek sağlamayı amaçlıyor.

Kampanyanın müziğinde dünyaca ünlü isimler yer alıyor

Yine geçen yıl olduğu gibi bu yıl da filmin müziğinde dünyaca ünlü isimler yer alıyor. Filmin müziği “”Love Runs Deeper” iki Grammy ödüllü dünyaca caz sanatçısı Gregory Porter tarafından seslendiriliyor. Sözlerini tanınmış iki besteciden oluşan PARKWILD’ın yazdığı müzikte, caz müzik yoluyla sanat dünyasında çeşitlilik ve eşitliği artırmak için çalışan Tomorrow’s Warriors üyesi olan CHERISE de yer alıyor.

Kampanya için özel olarak bestelenen “Love Runs Deeper” adlı şarkı, 3 Kasım itibarıyla farklı dijital müzik platformlarından indirilebilinecek.  31 Aralık 2021 tarihinden önce gerçekleştirilen her bir indirmeden elde edilen gelirin tamamı çocukların fiziksel ve duygusal açıdan güçlenerek hastalıklarının üstesinden gelmelerine yardımcı olmak üzere onların dileklerini yerine getiren Make-A-Wish International’a bağışlanacak. (Şartlar ve koşullar için thewaltdisneycompany.eu/fromourfamilytoyours adresini ziyaret edin.)

Disney’in Yeni Yıl Şarkısı Make-A-Wish Türkiye’yi desteklemek için çıktı!

Bu kampanyada Türkiye’deki dilek çocuklarının alacağı payı ise Türkiye’den gelen sosyal medya desteği belirleyecek. Dilek Çocuklarımızın yıldızı olmak için, linkten (https://hollywoodrecs.co/LoveRunsDeeper) size uygun olan uygulamayı seçerek, şarkıyı ücretsiz bir şekilde beğenerek çalma listenize ekleyebilirsiniz. iTunes kullanıcısıysanız şarkıyı satın alarak, Yeni Yıl’da dilek çocuklarımıza umut hediye edebilirsiniz.

Türk dilek çocukları için Türk halkından sosyal medyada destek bekliyoruz

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) CEO’su Füsun Kuran, “Disney çok uzun yıllardır bizim en büyük destekçimiz. Onların destekleri ile her yıl Türkiye dahil dünyada birçok zorlu hastalıkla mücadele eden çocuğumuza destek oluyoruz. Disney’in bu yılki kampanyası da bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bu kampanyada Türkiye’deki çocuklarımıza gelecek desteği ise Türkiye’den kampanyaya olan ilgi belirleyecek. Kampanyanın müziğini ücretsiz bir şekilde listelerine ekleyerek çocuklarımıza destek olmak mümkün. Bunun için Türk halkından sosyal medyada ve müzik platformlarında destek bekliyoruz” dedi.

Disney EMEA Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Tasia Filippatos, tüm dünyada aynı anda gösterime giren kısa animasyon filmi ve yeni yıl kampanyası hakkında şunları söyledi: “Sosyal Sorumluluk alanında uzun süreli ortağımız Make-A-Wish’e bu yılki yeni yıl kampanyamız kapsamında bir kez daha destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Birlikte kitap okumak aileler için gerçekten sihirli bir paylaşım deneyimi olabilir. Reklam filmimizde bu sihirli paylaşımdan ilhamla oluşan merak duygusu ve hayal gücünü kutluyoruz. Bir çocuğun gözlerinde sihrin, bir kitabın sayfalarından sıyrılarak onu hayal kurmaya nasıl teşvik ettiğini göreceğimiz bu dokunaklı hikâyenin tüm izleyenleri etkileyeceğine ve hikâyede herkesin kendilerinden bir şeyler bulacağına inanıyoruz.”

“Love Runs Deeper” teklisini seslendiren dünyaca ünlü sanatçı Gregory Porter ise kampanya hakkındaki heyecanını şu sözlerle dile getirdi: “Teklinin sözleri çok güçlü ve her şeyin temelinde aşkın yattığını anlatıyor. ‘Love Runs Deeper’ın girişindeki ‘When you open the door, I will be standing there’ (Kapıyı açtığında orada olacağım) dizesini okuduğumda hikâyenin uyandırdığı duygular ve anlatımından çok etkilendim. İşte o an kampanyanın bir parçası olmam ve Make-A-Wish’i desteklemem gerektiğini anlamıştım…”

OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yoruma kapalı.