Cese Toys Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Okul öncesi çocuklara nasıl oyuncaklar seçmeliyiz?

Okula başlamadan önce evde çeşitli etkinlikler yapılabilmektedir. Okula hazırlık olması açısından özellikle de manyetik tablet alfabe seti ve manyetik tablet matematik seti bu süreçte oldukça önemlidir.

86

Okula başlamadan önce evde çeşitli etkinlikler yapılabilmektedir. Okula hazırlık olması açısından özellikle de manyetik tablet alfabe seti ve manyetik tablet matematik seti bu süreçte oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra +2 yaş itibari ile etkinlik kitaplarına da geçiş sağlanabilmektedir. Okul öncesi eğitici oyuncaklar arasında en popüler olanı da çift taraflı manyetik yazı tahtasıdır. Bir tarafı kara tahta bir tarafı manyetik özellikte olan yazı tahtaları sayesinde çocuklar okul için pratik yapabilmektedirler.

EĞİTİCİ OYUNCAKLAR ÇOCUKLARA NASIL FAYDA SAĞLAR?


Bebek ve çocukların zihinsel gelişimini desteklemek adına birbirinden farklı eğitici oyuncak bulunmaktadır. Eğitici oyuncakların faydaları açısından bakıldığında elbette ilk akla gelen zeka gelişimini desteklemesidir. Bir diğer faydası ise kuşkusuz ki ince ve kaba motor gelişimlerini destekleyen oyuncaklar olmasıdır. Oyuncakların türüne göre değişkenlik gösterse de en bilinen faydalarının başında el göz koordinasyonunun sağlanması da yer almaktadır. Ayrıca problem çözme yeteneğinin gelişmesi, görsel ve işitsel açıdan zihnini geliştirebilmesi de önemli faydaları arasında yer almaktadır. Legolar, ahşap oyuncaklar, oyun hamurları, sesli oyuncaklar, bul tak oyuncaklar, kinetik kumlar gibi birbirinden farklı eğitici oyuncak bulunmaktadır.

EĞİTİCİ OYUN SETLERİ NE GİBİ ÖZELLİKLER TAŞIMAKTADIR?
Bilindiği üzere çocukların yaşlarına uygun olarak eğitici oyun setleri bulunmaktadır. Bu setler genel olarak yaşlara göre ve kategori olarak ilerlemektedir. Kolaydan zora doğru her bir kategori sayesinde çocukların ihtiyaç duyduğu zihinsel aktivitelere yer verilmektedir. Eğitici oyun setleri bir kutu veya çanta içerisinde yer almaktadır. Bu sayede her kullanımdan sonra kutusuna ya da çantasına konularak saklanabilir. Eğitici oyun setleri çocukların zeka gelişimini basamak basamak desteklemektedir. Böylece çocukları zorlamadan, seviye atlayarak bir sonraki bölüme geçmesi sağlanabilmektedir. (annebebek)

OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.