Selay Oyuncak Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Fen Toys Dede Oyuncak 1

Oyuncaklara olan ilgi pandemi döneminde yükselişe geçti

51

E-ticaret platformu olan Hepsiburada’nın oyuncak kategorisi özelinde 2020 yılına ait verilere bakıldığında, pandemi sürecinin en başından itibaren oyuncaklara yönelik talebin yükselişte olduğu görülüyor. Yıl boyunca 4 milyon oyuncağın talep gördüğü ve tüm oyuncakların gerekli hijyen tedbirleri alınarak sahiplerine ulaştırıldığı platformda, 2020’de en çok ilgiyi Lego, akülü araçlar, ilk yaş oyuncakları, figürler ve bebekler gördü.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa oyuncaklara ilginin en yüksek olduğu şehirler

Platformun, oyuncak kategorisi içinde en çok aranan kelimelerin ilk sırasında oyuncak araba geliyor; onu Barbie, Elsa, robot, unicorn, sesli oyuncak, eğitici oyuncak, Hot Wheels, Lego ve oyun hamuru kelimeleri takip ediyor. Oyuncaklara en çok ilgi gösteren şehirler ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa oldu.

Geçen yıla oranla 2,5 kat büyüdü

Yazılı yapılan açıklamaya göre, pandemi süreci ile evde geçirilen zamanın artması, eğitimin eve taşınması ve ebeveynlerin evden çalışması gibi etkenler puzzle ve kutu oyunlarına olan ilgiyi artırdı. Bir önceki seneye göre 3 kat büyüme yaşanan bu kategorinin yanı sıra eğitici oyuncaklar kategorisi ise bir önceki yıla göre 1,5 kat büyüdü.

Ayrıca pandemi döneminde dış mekân oyuncaklarının ev içinde parkur oluşturabilmek amacıyla tercih edildiği gözlendi. Yine oyun parkurlarında çocukların aktivite ve hayal gücünü geliştirebilecek ve bu alanların tamamlayıcısı evcilik oyuncakları da bu dönemde ailelerin en çok tercih ettiği kategoriler arasında yer alarak geçen yıla oranla 2,5 kat büyüdü. (DHA)

OYUNCAKHABER-Murat AKYOL

malatya masaj

Yoruma kapalı.