Dolu Oyuncak

Polesie markasını üretmeme kararı aldı, Sinop’ta Ponisio Toys ve Ponicio Toys adında üretim yapılacak

Polesie Oyuncak ile yollar ayrıldı, Sinop'ta Poniso Toys ve Ponicio Toys adı altında üretim yapılacak. Polesie TR Oyuncak Firması'nın ortağı ve Genel Müdürü Yener Dinçkurt, Polesie markası ile yollarını ayırdıklarını duyurdu.

Polesie markasını üretmeme kararı aldı, Sinop’ta Ponisio Toys ve Ponicio Toys adında üretim yapılacak. Polesie TR Oyuncak Firması’nın ortağı ve Genel Müdürü Yener Dinçkurt, Polesie markası ile üretim yapılmayacağını söyledi.

Belarus markası Polesie bundan sonra üretilmeyecek

Dinçkurt, bundan sonraki süreçte Belarus markası POLESİE’yi üretmeyeceklerini, bunun yerine Sinop’tan tüm dünya çocuklarına kendi markaları olan PONİSİO TOYS ve PONİCİO TOYS ile üretim yapacaklarını duyurdu.

Yener Dinçkurt’tan önemli açıklamalar

Son dönemde Rusya-Ukrayna savaşının etkilerinin hala devam ettiği bir süreçte, Belarus’un Rusya’ya destek vermesi nedeniyle oluşan yaptırımlar nedeniyle Belarus markasının Türkiye ortağı olarak en büyük sıkıntıyı kendilerinin yasadığını belirten Dinçkurt; dünya genelinde Rusya ve Belarus’a yaptırım uygulamayan ülke sayısının oldukça az olduğunu ve özellikle Avrupa pazarında büyük zorluklar yaşadıklarını ifade etti.

‘Yerli ve milli oyuncak markasını gerçeğe dönüştürüyoruz’

Bu günlerde ihracatın büyük önem taşıdığı bir dönemde tamamen Türkiye’de üretilmesine rağmen markanın Belarus kökenli olmasının önlerine bir engel çıkardığını dile getiren Dinçkurt, uzun süredir hayal ettikleri yerli ve milli bir oyuncak markasını gerçeğe dönüştürmenin gururunu yaşadıklarını ve ayrıca markanın tersinden bakıldığında memleketleri olan Sinop yazısının okunmasının ayrı bir keyif verdiğini vurguladı.

Sinop’tan tüm dünyaya

Dinçkurt, “Sinop’tan tüm dünyaya” sloganlarının artık gerçek anlamda hayat bulacağını görmekten büyük mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi. Dinçkurt son olarak şunları söyledi: “Dünya üzerinde Rusya ve Belarus’a yaptırım uygulamayan ülke sayısının bir elin parmaklarını geçmediğini görüyoruz. Bu durum da bizi çok zorluyor. Bu konuda özellikle Avrupa pazarında zorlanıyoruz. İhracatın büyük önem taşıdığı şu günlerde tamamen Türkiye’de üretilmesine rağmen markanın Belarus menşeili olması önümüzde çok ciddi bir engeldi. Uzun zamandır yaptığımız yerli ve milli bir oyuncak markası üretme hayalinin gerçeğe dönüşmeye başlamasından büyük gurur duyuyoruz. Bir de markanın içinde tersten okunduğunda memleketimiz olan SİNOP yazısının olmasının işe ayrı bir keyif kattığını belirtmek isterim.
SİNOP’TAN TÜM DÜNYAYA sloganının artık gerçek anlamda hayat bulacağını görmek çok güzel.”

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.