Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Türkiye oyuncak sektörü, gelişerek büyüyor

Oyuncakçılar kendi başlarına bir 'sektör' olmak istiyor. Sadece ülke içerisine değil, dışarıya yani ihracata yönelik çalışmaların olması gerektiğini de aktaran oyuncak üreticileri üretimin her aşamasında desteklenmeleri gerektiğini ifade ediyorlar.

49

Ülkemizin en önemli sektörlerinden olan oyuncak sektörü, son 5 yıla bakıldığında büyüyerek gelişiyor, gelişerek büyüyor… Peki, ne demek bu?

Sektör olma yolunda adımlar atılıyor

Oyuncakçılar kendi başlarına bir ‘sektör’ olmak istiyor. Kendi başlarına sektör olduklarında çok ciddi kazanımlar elde edeceklerinin altını çizen oyuncak üreticileri, “Ülkemizde çok önemli oyuncakçılar var. Üretimlerimizde kaliteyi ön plana çıkarıyoruz. Durum böyle olunca da bizlerin sektörleşmesi gerekiyor” ifadesini kullanıyorlar.

Sadece ülke içine değil ihracata yönelmeliyiz

Sadece ülke içerisine değil, dışarıya yani ihracata yönelik çalışmaların olması gerektiğini de aktaran oyuncak üreticileri üretimin her aşamasında desteklenmeleri gerektiğini ifade ediyorlar.

Çin’i geçmemiz an meselesi

Son olarak oyuncakçılar, Çin’i geçebileceğimizi, Çin’in geçilmesinin imkansız olmadığını dile getirerek kaliteli oyuncaklarla Türkiye oyuncak sektörünün büyüdüğünü ifade ediyorlar.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.