Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Çocuğumuza oyuncak alırken çok dikkatli davranıyoruz

113

Bünyamin Evrensel ve eşi Pınar, İstanbul’da yaşayan genç ve modern bir aile. Yeni nesil jenerasyona olarak bilinçli tüketimden yana olduklarının özenle altını çizen Evrensel Ailesi şunları söyledi:

Oyuncağın İşlevi ve Kazandırdıkları Bizim İçin Önemli

“Çocuğumuza oyuncak alırken ilk önce bu oyuncağın işlevselliğini düşünüyoruz. İşlevi olan ve çocuğumuza katma değer sağlayan oyuncakları seçmeye gayret ediyoruz.

Çocuğun Her İstediğini Almak Doğru Değil

Çocuklar sonuçta çok şey istiyor. Ama çocuğun her istediğini almak da bizce doğru değil. Aldığımız/alacağımız oyuncağın çocuğumuza hangi artıları getireceğini, çocuğumuzun gelişimine ne gibi katkılar sunacağını sürekli düşünerek oyuncak almaya çalışıyoruz. Belki bazen biz de çocuğumuzun isteklerine kayıtsız kalamıyoruz ama genelde bilinçli ebeveynler olarak faydalı, öğretici, geliştirici oyuncaklar almayı tercih ediyoruz.

Hijyen Olmazsa Olmazımız

Oyuncaklarımızı seçtik ve eve geldik. Bundan sonrası da bizim için çok önemli… Çünkü çocuklar oyuncaklarıyla oynarken icabında elini yüzüne, gözüne, ağzına bulaştırıyor. Bunun için hijyen kurallarını devreye sokuyoruz. Sirkeli suyla (oyuncağın durumuna göre) oyuncaklarımızı yıkıyoruz. Oyuncaklarımızı iyice dezenfekte ettikten sonra çocuğumuzun oynamasına izin veriyoruz.

İthal Oyuncakları Tercih Ediyoruz

Çocuğumuza ara ara yerli ürün de alıyoruz ama ithal oyuncakları daha çok seviyor, beğeniyor ve tercih ediyoruz. Yerli oyuncak üreticileri üretimlerinde bence biraz daha gelişmeli, tasarım, renk uyumu gibi konularda daha açık olmalı…

Lego Oyuncakları Çok Seviyor

Her insanın, her çocuğun farklı bir dünya olduğunu düşünürsek bizim çocuğumuzun en sevdiği oyuncağın legolar olduğunu söyleyebiliriz. Lego oyuncakların da çocuk zekasına ve eğitsel gelişimine önemli katkıları olduğunu biliyoruz biz de haliyle bu durumdan son derece memnunuz.

Her Gün 15 Dakika Beraber Oyun Oynarız

Çocuğumuzla elimizden geldiğince birlikte vakit geçirmeye, oyun oynamaya çalışıyoruz. Çocuğumuzla günlük en az 15 dakika oyun oynarız. Bu, bizim aile birlikteliğimizi daha da perçinliyor bence. Birliktelik ailenin en güzel ve olmazsa olmaz özelliğidir. Biz de çocuğumuzla oyun oynarken kendi çocukluğumuzu yaşıyoruz aslında; bu durum bizim için de faydalı oluyor.

Oyuncak Mağazalarında Oyuncaklarımızı Alıyoruz

Günümüzde her şey internet üzerinden yapılıyor. Alışverişler artık internete kaydı. Biz, ailece oyuncak mağazalarına gidiyor, oradan oyuncaklarımızı seçiyoruz. Hem alışverişin tadına varıyor, hem de oyuncak mağazasında vakit geçiriyoruz. Mağaza çıkışı da sinema ya da güzel bir yemekle kendimizi ailece ödüllendiriyoruz.

Tüm Çocukların Oyuncakları Olmalı

Tüm çocukları kendi çocuklarımız gibi sevmeliyiz. Tüm çocukların oyuncakları olmalı. Zaman zaman oyuncaklarla ilgili çok güzel sosyal dayanışma örnekleri görüyoruz. Biz de kendi maddi imkanlarımız içerisinde ailece bu etkinliklere katılmaya çalışıyoruz. Tüm çocukların bizce oyuncağı hatta oyuncakları olmalı. Oyuncaksız çocuk kalmamalı.”

 

ÖZELHABER

Ahmet DOĞAN-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yoruma kapalı.