Dolu Oyuncak

Nazar Oyuncak Üretimlerinde Kaliteden Ödün Vermiyor…!

Nazar Oyuncak Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Faro, KALİTE'den asla ödün vermediklerini belirterek ürettikleri oyuncakların tasarımının da kendilerine ait olduğunun özenle altını çizdi.

459

Ürettikleri oyuncaklarda KALİTE’den asla ödün vermediklerini ifade eden Nazar Oyuncak Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Faro, “Ürünlerimizde kalite en önem verdiğimiz şeydir.

En kaliteli hammadde ve boyaları kullanarak oyuncaklarımızı yapıyoruz. Ucuza fiyat çıkartmak için 2. kalite hammadde kesinlikle kullanmayız, yaptığımız ürünler kaliteli ve sağlıklı olmak zorundadır” dedi.

Tasarım tamamen kendimize ait 

Tasarım konusuna büyük önem verdiklerini ifade eden Faro www.oyuncakhaber.com yayın yönetmeni AHMET DOĞAN’a şu bilgileri verdi: “Ürünlerimizin tasarımını tamamen kendimiz yapıyoruz ve ürünlerimizin  benzerleri piyasada bulunmaz. Tamamen kendimize özgü temayla ve resimlerle yapılıyor

Eski ithalatçılar imalatçı oldu
İthalata gelen ek vergiler bizler gibi piyasadaki eski ithalatçıların tümünü imalata yöneltti ve ithalat minimum düzeye indi. Ama ithal ürün çeşidini imalatla yakalamak mümkün olmuyor bu sebeple piyasada çok ürün çeşidi çakışıyor ve fiyat dengesizlikleri oluşuyor.

En büyük sıkıntımız nakit döngüsü

Ülkemizdeki ekonomik sıkıntılar piyasayı da etkiliyor, nakit sıkıntısı perakendeden başlayarak bizim gibi tedarikçi firmalara kadar ulaşıyor, vadeler açılıyor karlar düşüyor.

Fuarların çok sık yapılıyor olması Anadolu oyuncakçısının ayağını İstanbul’dan kesti 

Son yıllarda da fuarların çok ciddi oranda artışı Anadolu toptancılarının hepsinin ayağını İstanbul’dan kesmesine neden oldu. Senede 2 tane bütün piyasanın olduğu oyuncak fuarı bence yeterli. Fakat oyuncak tedarikçilerin katıldığı senede en az 10 fuar oluyor…

Batakların en büyük sebebi fuarlardır…!

Bu fuarlarla beraber toptancıların tedarikçilere olan riskleri fazlalaşıyor, çünkü uzun vade diye hesapsızca mal alınıyor.  Biz piyasada 15 yılda görmediğimiz batakları son 5 yılda daha fazla gördük bunun bana göre en büyük sebebi fuarlardır.

AHMET DOĞAN-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.