Dolu Oyuncak

Parası olmadığı için akülü arabaya binememişti, şimdi tüm dünyaya akülü araba satıyor

Akar Oyuncak’ın çalışkan ve başarılı yönetim kurulu başkanı Raşit Akar, aslında herkesin bir hikayesinin olduğunu söylüyor. İznik Panayırı’nda ilk kez akülü arabaları gören küçük Raşit, bir kez bindiği akülü arabalara ikinci kez binemedi… Çünkü parası yoktu.

307

Akar Oyuncak’ın çalışkan ve başarılı yönetim kurulu başkanı Raşit Akar, aslında herkesin bir hikayesinin olduğunu söylüyor. İznik Panayırı’nda ilk kez akülü arabaları gören küçük Raşit, bir kez bindiği akülü arabalara ikinci kez binemedi… Çünkü parası yoktu. Başarılı iş insanı Raşit Akar, bunu hiç unutamamış. Kendisi gibi başka çocukların da bu konuda muzdarip olmaması için kolları sıvamış ve bakın nasıl başarıya imza atmış?

İkinci kez binemediğim akülü arabaları şimdi üretiyor olmak benim en büyük gurur kaynağım

Akülü arabalarla ilgili anısını Akar Oyuncak Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Akar, Gazeteci Ahmet Doğan’a şu şekilde anlattı: “Bursa İznikli çiftçi bir ailenin çocuğuyum… Küçük bir çocukken ilkokulumuzun yanında İznik Panayırı’nda ilk kez gördüğüm akülü arabalara ilk bindiğimde harçlığım yetmediği için tekrar binemedim. Sonra o üzüntüyü hayatım boyunca unutamadım. O unutamadığım akülü arabaları şimdi üretiyor olmak benim için tarif edilemez bir gurur, bir başarı hikayesi, bir mutluluk…

Biz çalışırız, gerisi nasip kısmet…!

Yaşadığım süreçlerde öncelikle çalışkan olmak, kendini geliştirmek, iş ve sosyal çevrede sağlam ilişkiler, dostluklar kurmak, yaptığın işe değer katmak hep en önemli ilkelerim olmuştur. Bunları bir araya getirmek, başarıyı elde etmek bana nasip oldu. Bunlar bence nasip kısmet işidir. Çünkü bizim bilmediğimiz, hesaplayamadığımız; kazancı da kayıpları da içinde barındıran ve üzerine ansiklopediler yazılacak olan kelimelerden öteye gidemeyecek bizim dışımızda bir oluşum var. Biz, sadece ve sadece çalışabiliriz. Plan, proje üretebiliriz. Bunların olması, bunların sevilmesi, başarıya ulaşmak kader kısmettir bir noktada. Ama tabii ki çalışmayı, disiplinli olmayı asla ama asla bırakmamalıyız.”

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.