Dolu Oyuncak

Polesie Oyuncak, yatırımlarına devam edecek

Polesie Oyuncak, yatırımlarına devam edecek. Yeni ürünler üretecek firmadaki hedef, dünyanın her noktasına oyuncak satabilmek.

Polesie Oyuncak, yatırımlarına devam edecek. Yeni ürünler üretecek firmadaki hedef, dünyanın her noktasına oyuncak satabilmek. Birbirinden özel oyuncaklar üreterek oyuncak sektöründeki kalite çıtasını yukarılara çıkaran Polesie Oyuncak, yatırımlarına devam ediyor. Firmadaki son gelişmeleri, yatırımları, hedefleri ve sektördeki son durumu Polesi Oyuncak firma yetkilileri ile değerlendirdik…

Ülkemizin en önemli oyuncak üreticilerinden Polesie Oyuncak olarak 2022 yılını nasıl geçirdiniz? 2022 yılında % kaçlık bir büyüme gerçekleştirdiniz? 2022 yılında hedefiniz neydi, bu hedefleri yakalayabildiniz mi?

2022 yılı genel olarak bizim için iyi geçti. Birçok fuar ve satış etkinliğine katıldık, müşterilimizle ve iş ortaklarımızla bir araya geldik. Gelişen ve değişen oyuncak piyasasını yakından takip ediyoruz. Bu yüzden ebat olarak daha büyük oyuncak çeşitlerinin üretimine de başladık. Ürün çeşidimiz her gün gittikçe daha da zenginleşiyor.  2022 yıl sonu hedefimiz 100.000.000 TL’ydi. Bu rakamı da tutturduk.

İlk çeyrek hedefimizi yakaladık

2023 yılının ilk çeyrek değerlendirmesini alabilir miyiz, 2023 yıl sonu hedefleriniz nelerdir?

2023 yıl sonu hedefimiz 200.000.000 TL. 2023’nin ilk çeyreğinde ise hedefimiz 50.000.000 TL’ydi. Bu rakamı da tutturduk.

Farklı çeşitlerde oyuncaklar üreterek yatırımlarımıza devam edeceğiz

2023 yılı içerisinde yeni yatırımlarınız olacak mı?

Yatırım odaklı bir firmayız. Markamızı, kalitemizi yatırımlarımız ile güçlendiriyoruz. Yatırım olarak, farklı çeşitlerde oyuncaklar üreteceğiz. Ayrıca, yurt dışında da depo açma gibi hedeflerimiz var. Bununla ilgi çalışmalarımız da devam ediyor.

70’ten fazla ülkeye ihracat yapıyoruz, hedefimiz dünyanın her yerine ihracat yapmak

Önümüze 5 yıllık bir projeksiyon koyacak olursak 5 yıl sonra Polesie Oyuncak’ ı nerede görüyorsunuz? Polesie Oyuncak’ın uzun soluklu hedefleri hakkında bilgi verir misiniz?

Şu anda 70’ten fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. En son yaptıklarımız arasında: İtalya, Nijerya, İsrail, İngiltere ve Amerika gibi önemli ülkeler var. Fabrikamız açıldığında yakın çevremizi hedeflemiştik, bu hedeflerimiz gerçekleşti. Şimdi ise hedeflerimiz daha da büyüdü, 5 yıl sonra dünyanın her noktasına ihracat yapmayı planlıyoruz.

Oyuncak üssü olabiliriz

Ülkemizin bölgesinde ‘oyuncak üssü’ olabileceği konuşuluyor. Siz, nasıl değerlendiriyorsunuz? Oyuncak üssü olabilir miyiz? Oyuncak üssü olabilmemiz ne ya da nelere bağlıdır?

Bizce, oyuncak üssü olabiliriz. Ama; bunun için iyi bir organizasyon sağlanması gerekli. Oyuncak ihtisas organize sanayi bölgeleri kurmak ve teşvikli bölgelerde oyuncak ihtisas gümrükleri açmalıyız. Uygun zemin hazırlandığında süreç daha verimli, sağlıklı ve hızlı ilerleyecektir.

Devletimizin destekler ve teşviklerle üreticiyi desteklemesi gerek

Ülkemizin en önemli oyuncak üreticilerinden biri olarak üretimin gelişmesinde devletten beklentileriniz nelerdir?

Üretimin gelişmesinde en büyük etken, devletimizin üreticiye sağladığı teşvikler, destek programları. Bunlar arttıkça ve daha da çeşitlendikçe üretim daime gelişecektir.

 

Ahmet Doğan-Özel Haber

OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.