Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Ahşabın gözyaşlarını silip oyuncağa dönüştüren ahşap dostu Muzaffer Öğretmen…!

233

Bazı insanlar vardır yaptıklarıyla dünyayı güzelleştirir. Bazı insanlar vardır, yaptıklarıyla çevrelerine ışık olur, umut olur… Karanlıklara inat yürür bazı insanlar. Bazı insanlar vardır anka kuşu misali kendi küllerinden yaratılır. Bazı insanlar vardır; ‘İyi ki varsınız’ dediğimiz türden. Bazı insanlar vardır şairin dediği gibi ‘umudu dürtüp umutsuzluğu yatıştırır’. İşte o insanlardan biri sevgili, güleryüzlü, dost canlısı, işine aşık Muzaffer Öğretmen…

Muzaffer Sağır hayatı bir okul olarak görüyor

Muzaffer Öğretmen okulu sadece 4 tarafı duvarlarla kapalı bir yer olmaktan çıkararak okulun her yer olduğunu ifade ediyor. Muzaffer Sağır Öğretmen, “Okul demek sokak demektir. Cadde demektir. Yol demektir. Evimiz, mahallemiz, işyerimiz, günaydın dediğimiz, iyi akşamlar dediğimiz, selam verdiğimiz herkestir” diyor.

İşime aşığım

Öğretmen Muzaffer Sağır, “Ben, işimi aşkla yapıyorum. İşime aşığım” diyor. Gazeteci Ahmet Doğan’a Sağır şu bilgileri verdi:

Birçok kuruma, STK’ya planlarımı anlattım, hala yalnız oyuncaklarımla başbaşayım

“Ben atık ahşaplardan oyuncaklarımı kendi imkânlarımla oyuncaklar yapmaya çalışıyorum. Atölye çalışmalarımı tek başıma yapıyorum. Bir çok kurumlarla STK’lara planlarımı anlatmama rağmen hala yalnız oyuncaklarımla baş başayım. Kültür Bakanlığımız sergilere davet ederse katılıyorum.

Dünyada hiç bir şey çöp değildir, her şeyin bir amacı var

Topluma vermek istediğim mesajım dünyada hiç bir şey çöp değildir. Her şeyden bir şeyler yapılır. Hani bir söz vardır; aynası iştir kişinin lafına bakılmaz diye.

AHŞABIN GÖZYAŞLARINI SİLİP OYUNCAĞA DÖNÜŞTÜREN AHŞAP DOSTU MUZAFFER ÖĞRETMEN

Ben yalnız çalışıyorum. Adım: AHŞABIN GÖZYAŞLARINI SİLİP OYUNCAĞA DÖNÜŞTÜREN AHŞAP DOSTU MUZAFFER ÖĞRETMEN.

Atık ahşaplardan doğal ve organik oyuncaklar yaparak çocuklara iyilik yapıyorum

Çalışmalarımı tüm herkesin görmesini isterim. Atık ahşaplardan doğal ve organik oyuncaklar yaparak çocuklara iyilik yapmaya çalışıyorum. Keşke imkânlarım elverse kim bilir daha neler çocukları hizmetine sunabilirim .

Hayatımda hiç marangozluk yapmadım

Hayatımda hiç marangozluk yapmadım, ama 38 yıllık öğretmenlik süresince tüm derslerimizi öğrencilerimle yaparak yaşayarak maketler modeller tasarımlar yaparak derslerimizi işledik. Bunca birikim şimdi İstanbul Ümraniye’de zor imkanlarla açtığım atölyemde devam ediyor. Herkesin işini sevmesini öneririm. Bir öğretmen olarak yaptığımız işin kutsal olduğunun altını özenle çizmek isterim.”

 

 

 

 

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.