Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Bülent Hişan: ‘Hain adamın piskileti olmaz’

6.726

Gazeteci Ahmet Doğan’ın hazırlayıp sunduğu Korona Günlerinde Oyuncak Sektörü başlıklı oyuncak sohbetlerimizin dün akşam ki konuğu Best Toys Genel Müdürü Bülent Hişan oldu. 2003 yılından bu yana sektörün içinde olan Best Toys, üretim odaklı çalışmalarla adından söz ettiriyor.

İhracat eksiğimiz var

Hişan, yerli üretim olarak sürekli bir yenilik içerisinde olduklarını ifade ederek, “İhracat odaklı bir firma olduğumuzu düşünüyorum ama ihracatta eksikliklerimiz var. Doğruya doğru, eğriye eğri konuşmak gerekiyor. Bizim ihracat odaklı yatırım ve çalışmalarımızı artırmamız gerekiyor. İlerleyen zamanlarda bunu yapacağız.

Türkiye’nin her noktasında varız

İç piyasaya baktığımızdaTürkiye’nin her noktasında olduğumuz görülecektir. Biz, elimizden geldiğince müşterilerimize kesintisiz çözümler sunmaya çalışıyoruz.

Müşteri odaklıyız

Müşteri odaklı bir firma olarak çalıştığımız müşterilerimiz ile uzun soluklu, uzun yıllara varan çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Biz, müşteri sadakatine son derece büyük önem veriyoruz.

Yerli üretimde çok önemli firmalar var

Yerli üretimde özelliklle plastik ve peliş alanında çok önemli firmalar var. Biz, Best Toys olarak bu firmaların arasında kendimize yer edindik. Yerli üretimin gururu firmalarımıza teşekkür ediyorum, yerli üretimi temsil ettikleri için kendilerine sonsuz şükranlarımı sunarım.

Sürekli bir yenilik içerisindeyiz

Best Tosy ailesi olarak sürekli bir yenilik içerisindeyiz. Yenilik ve ar-ge çalışmaları olmazsa oyuncak sektöründe bir adım öne geçemeyiz.

Çin, Avrupa’dan biz de Çin’den kopya çekiyoruz

Zamana zaman yerli üretimin ‘özgün’ olmadığı konusunda bizlere şikayetler geliyor. Çin, Avrupa’dan biz de Çin’den kopya çekiyoruz diyebiliriz.

Sektör olarak birlik olmalıyız

Küçük, butik bir sektörüz. Sektör olarak bir olalım, iri olalım, diri olalım. Birlik içerisinde hareket edersek aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.

Hayin adamın piskileti olmaz

Elazığ’da meşhur bir laf vardır: ‘Hain adamın piskileti olmaz’ diye…! Biz de sektör olarak birbirimizin arkasında iş çevirmemeliyiz. Birbirimize destek olmalıyız. İşlerimizi zorlaştırmamalı, kolaylaştırmalıyız” dedi.

 

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.