Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Matrax Oyuncak İhracat Müdürü Hüseyin Urkaç İle Yeni Nesil Oyuncaklar’ı konuştuk

147

Gazeteci-Yazar Ahmet Doğan’ın hazırlayıp sunduğu ve her hafta Salı-Cuma saat 22:00’da yayımlanan COVİD-19 SÜRECİNDE OYUNCAK SEKTÖRÜ temalı  CANLI YAYIN’ımızın bu haftaki konuğu Matrax Oyuncak İhracat Müdürü Hüseyin Urkaç oldu.

19 Mayıs’ta ‘GENÇ BİR YÖNETİCİ’

Programın yapıldığı tarih olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda genç bir yöneticinin ekranlarımızda bizimle beraber oyuncak sektörünü değerlendirmesinin son derece keyifli olduğunu ifade eden Ahmet Doğan, “Atatürk, bütün ümidim gençliktedir derken sizin gibi çalışkan gençleri kastetmiş olmalı Hüseyin Bey” dedi. Bunun üzerine Hüseyin Urkaç: “Gençler, hayatın içinde, ülkenin geleceğinde en kritik yerdedir. Gençlere ‘sen şurada dur, sen anlamazsın’ türünden yaklaşımlar yerine daha özenli ve güvenli davranılmalıdır.

Babam ve Amcamın bilgi birikiminden sonuna kadar faydalanıyorum

Ben, iş yaşamımda babam ve amcamın bilgi birikiminden, tecrübelerinden, iş disiplinininden, iş yapış biçiminden sonuna kadar faydalanıyorum. Biz gençler, bizden önceki jenerasyonun sonuna kadar tecrübelerinden faydalanmalıyız.

Matrax Oyuncak olarak ‘lisanslı ürünler’ ile ön plandayız

Matrax Oyuncak, kalite ve fiyat odaklı bir firma. Firma olarak yapılmayanı yapmak, denenmemişi denemek niyetindeyiz. Bunun için de lisanslı ürün gruplarına yöneldik.

Dedem, babam ve ben 3 kuşak sektördeyiz

Akçiçek Oyuncak olarak başladığımız oyuncak üretimine şimdilerde Matrax Oyuncak olarak devam ediyoruz. Dedemden babam ve amcama kalan aöcam ve babamdan da bana ve diğer aile bireylerimize kalan bu bayrak yarışını layıkıyla taşıma niyetindeyiz. Uzun yılların tecrübesini gençliğimizin verdiği enerjiyle birleştirerek çok önemli bir sinerji yakalayacağız.

Barcelona’dan Galatasaray’a kadar uzanan geniş bir yelpazemiz var

Futbol, hem tüm dünyada hem de ülkemizde çok seviliyor. Barcelona’dan tutun da Galatasaray’a kadar çok geniş bir yelpazede futbol oyuncakları anlamında hizmet veriyoruz.

Dünyadaki tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz

Dünyanın önde gelen fuarlarına katılarak buradaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Dünyada olup bitenleri ülkemize uyarlıyoruz.

Dünyadaki gelişmeleri takip etmekle kalmıyor, bunlara yön veriyoruz

Dünyadaki gelişmeleri seyretmeniz, bu gelişmelere seyirci kalmanız sizi bir yere taşımaz. İnovatif ve ar-ge odaklı çalışmalarla farkınızı ortaya koymanız da gerekiyor. İşte biz tam da bunu yapıyoruz. İnovasyona dayalı bir iş süreci izliyoruz.

Covid-19’da çalışmalarımızı sürdürdük

Korona virüs günlerinde çalışmalarımızı sürdürdük. İşimizin başında olarak, çalışanlarımızla beraber bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Elbette zorlu bir süreç. Bu sürecin de biteceğini biliyoruz. Sağlık bakanlığımızın açıklamalarına lütfen kulak verelim.

İhracat ülkemiz açısından son derece kritik bir durumda

Ülkemizin dünya pazarlarında ilerlemesinin temel nedeni, odak noktası bana göre ihracattan geçiyor. İhracat olmazsa olmazımızdır. İhracatta devletimizin çok önemli destekleri, teşvikleri var. Biz, Matrax Oyuncak Ailesi olarak ihracat odaklı düşünüyoruz. Şu anda dünyanın belirli noktalarına ihracat gerçekleştiriyoruz. Amacımız pazarımızı daha da genişletmek.

Kadir Gecemiz kutlu olsun

Bugün çifte mutluluk yaşıyoruz. Bir yandan 19 Mayıs, bir yandan Kadir Gecesi. Herkesin Kadir Gecesini tebrik ediyorum Bu güzide ve uhreviyatın yüksek olduğu günlerde korona virüs sürecinin en az hasarla atlatılmasını ve nihayete ermesini temenni ediyorum. Buradan tüm oyuncak sektörümüzün, tüm Türkiyemizin mübarek Ramazan Bayramı’nı da tebrik ediyorum.”

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yoruma kapalı.