Dolu Oyuncak

Oyuncak sektörüne İnternetten satışı ilk O öğretti, şimdi Çin’e oyuncak satıyor

612

Doğan Oyuncak Dünyası, Ümraniye’deki yerinde müşterilerine A’dan Z’ye hizmet veriyor. Doğan Oyuncak Dünyası’nı özel kılan ise bambaşka bir özelliği…

Sektörün ilk alışveriş sitesini Osman Doğan kurdu

Doğan Oyuncak’ın sahibi Osman Doğan’ı aslında herkesin tanıması gerek. Ve hatta belki abartı diyeceksiniz ama Osman Doğan’ın işletme başarılarının üniversitelerde master konusu olarak okutulması gerek. Osman Doğan’ı özel ve güzel kılan ise ‘kimsenin görmediğini görmesi ve bundan daha da kıymetlisi bunu uygulaması’…

Kimsenin görmediğini gördü ve hayata geçirdi

İnternetin ilk çıktığı yıllarda, toplum olarak internete yabancı iken, intetneti bilmezken Osman Doğan işte o sıralarda alışveriş sitesini kurmaya başladı. Sektörlerimizin hiçbirinde koca koca holdinglerin siteleri yokken Osman Doğan yönetimindeki Doğan Oyuncak Dünyası’nın sitesi iş yapmaya bile başlamıştı.

Holdiglerin siteleri dahi yokken, Doğan Oyuncak sitesinde ürün satmaya başlamıştı

Osman Doğan, “Ticaret demek ilk evvela nasip demek. Nasibimizde ne varsa o çıkar karşımıza. Bunun dışında ticaret demek cesaret demektir. Havayı koklamaktır. Kokladığın kokuyu bilinçli, profesyonel bir şekilde hayata geçirmektir. Ben, uzun yıllar önce internet sitemi kurarken kimsenin görmediğini görmüştüm. Çağımızın en önemli iletişim aracının internet olacağını öngörmüştüm. Altyapımı oluşturdum ve bismillah diyerek bu işe başladım. Rabbim de kısmet etti bugünlere geldik.

Cesaretini kaybettiysen her şeyini kaybettin demektir: Gençler, girişimci olmaktan korkmasın

Gençlerimize naçizane bir tavsiyem var: Sakın ama sakın korkmasınlar, çekinmesinler… Alman yazar Goethe’nin çok sevdiğim bir sözü vardır: “Paranı kaybettiysen az şey kaybetmişsin demektir. Şerefini kaybettiysen çok şey kaybettin demektir. Cesaretini kaybettiysen her şeyini kaybetmişsin demektir.” Ben ticaretin göbek adının cesaret olduğunu düşünüyorum ve bunu tüm çevreme öğütlüyorum” dedi.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.