Dolu Oyuncak

Polesie Oyuncak, 2. fabrikasını kurmaya hazırlanıyor

397

Polesie Oyuncak2019 Ekim ayında Türkiye’de Polesie TR adıyla Türk-Belarus ortaklı şirketimiz kuruldu. Sinop’taki fabrikada plastik oyuncakların üretim ve montajlanmasını yapılıp, hazırlanan ürünler müşterilere sunuluyor. Polesie Tr tarafından üretilen ürünler Türkiye iç piyasasında satılmakla beraber Avrupa Birliği ve Afrika bölgelerine de ihraç ediliyor. Konuyla alakalı Editör Ahmet Doğan’ın sorularını yanıtlayan Polesie Oyuncak firma yetkililerine teşekkür ediyoruz.

Fabrikamızda 3.500 oyuncak çeşidi üretiliyor ve 72 ülkeye gönderiliyor

Ürünleriniz, ürün çeşitliliğiniz hakkında bilgi alabilir miyim? Kaç çeşit ürününüz var, hangi gruplarda ağırlıklı üretim yapıyorsunuz?

Fabrikamızda yaklaşık 3.500 oyuncak çeşidi üretilmekte ve dünyanın 72 ülkesine gönderilmektedir. Ağırlıklı üretim yaptığımız bir grup yok. Oyuncak skalamız çok geniş. Arabalar, gemiler, garajlar,iş makineleri, mutfak setleri, sök-tak, eğitici… Her çeşit oyuncağı üretiyoruz. Bu dönemde sektörde ride-on olarak adlandırılan çocukların kullanabileceği, üzerlerine binebilecekleri büyük oyuncakları üretmeye başladık. Piyasaya çok farklı oyuncaklar ile imzamızı atacağımızdan şüphemiz yok. Oyuncaklarımıza ve kalitemize güveniyoruz.

En değerli şey çocuklarımızın sağlığıdır

Kaliteye önem verdiğinizi biliyorum. Kaliteniz ve kalite politikanız hakkında neler söylemek istersiniz?

Oyuncaklarımız büyük uluslararası tedarikçilerden alınan en kaliteli hammaddeler ile üretilmektedir. Kullandığımız ham maddeler ve oyuncaklarımız en önemli testlerden geçmiştir ve uluslararası sertifikalara sahiptir. Bizim için en değerli şey çocuklarımızın sağlığıdır. Bu yüzden fabrikamızda her aşamada hassas davranmaktayız.

Oyuncaksız çocuk kalmasın istiyoruz

Rakiplerinizden hangi yönleriniz ile ayrılıyorsunuz, müşterilerin sizi tercih sebebi nelerdir?

Fabrikamızda en son teknoloji ile donatılmış makinalarımızla çocuklarımız için üretiyoruz. Onların hayatımızdaki değerini ve önemini çok iyi biliyoruz. Her çocuğun sağlığına, gelişimine önem veriyor ve çocuklarımızın eğlence dünyasındaki yolculuklarına eşlik ediyoruz. Öncelikle Türkiye’de daha sonra da dünyada tek bir çocuk bile oyuncaksız kalmasın istiyoruz. Bu yüzden de müşterilerimizin bizi tercih edeceklerine inanıyoruz.

Pandemi, bizi olumsuz etkilemedi

Pandemi, işlerinizi nasıl etkiledi, 2020 yılını şirketiniz adına 2019’a kıyaslayarak değerlendirir misiniz?

Pandemi bütün dünyayı sarstığı gibi Türkiye piyasasını da sarstı. Yeni açılan bir fabrika olmamıza rağmen bizi olumsuz yönde etkilen bir süreç olmadı. İç piyasa ve ihracatta yer edinme sürecimiz başarı ile gerçekleşti. Bizi olumsuz etkileyen en belirgin etki fuarlar olabilir. Çoğu önemli yurt içi ve yurt dışı fuarlarımız iptal oldu.

Şubemiz yok, toptan satıcılarımız var…!

Türkiye’de toplam kaç noktada, kaç şubeniz var, şubeleşme çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Türkiye’de şubemiz yok. Şirket politikamız şubeler üzerine kurulu değil. Türkiye’nin her yerinde toptan satıcılarımız var. İç piyasadaki satış sistemimiz bu toptan satıcılarımız vasıtası ile organize ediliyor.

Sahip olduğunuz belgeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

CE, ISO ve Intertek belgelerine sahibiz.

Çok yakın zamanda 2. fabrikamızın temellini atacağız

Hedefleriniz ve yatırımlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

İç piyasada ve küresel pazarlarda daha sağlam yer edinmeyi planlıyoruz. Özellikle iç piyasada yerli üretimin önemini vurgulayarak müşterilerimize düşük maliyet, yüksek kalite ve zamanında teslimat sağlayarak sektördeki diğer markalara bu  rekabette bizim de olduğumuzu kanıtlamak istiyoruz. Çok yakın zamanda 2. fabrikamızın temellini atacağımızı da buradan duyurmak isteriz.

Konuyla alakalı son olarak eklemek istediklerinizi aktarır mısınız?

2021 ile ilgili çok büyük planlarımız var. Sektörü daha da canlandıracağımıza, Türkiye’de ve dünyada sağlam bir yer edineceğimize inanıyoruz.

 

 

 

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

bandırma masaj

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.