Dolu Oyuncak

Polesie Oyuncak, 2021’de iç pazarda 77 milyon TL’ye ulaştı, 2022’de hedef 100 milyon TL

Türkiye'nin ve dünyanın en önemli oyuncak firmalarının başında gelen Polesie Oyuncak, hem üretimleri hem de kalitesi ile müşterilerinden tam not alıyor. Firma yetkilileri ile Polesie Oyuncak'taki gelişmeleri değerlendirdik.

274

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli oyuncak firmalarının başında gelen Polesie Oyuncak, hem üretimleri hem de kalitesi ile müşterilerinden tam not alıyor. Firma yetkilileri ile Polesie Oyuncak’taki gelişmeleri değerlendirdik.

2021 yılında iç pazarda 70.000.000 TL ciro hedefi koymuştuk. Yıl sonunda 77.000.000 TL ile koyduğumuz hedefin üzerinde bir rakama ulaştık

Polesie Oyuncak olarak 2021 yılını genel anlamda nasıl geçirdiniz, 2021 yılında hedefleriniz nelerdi, yüzde kaçlık bir büyüme hedefiniz vardır, 2021 yılı sonu itibarıyla bu hedeflere ulaşabildiniz mi?


2021 yılı bizim için hareketli bir yıl olarak geçti diyebiliriz. Sektörün önemli ve büyük fuarlarında yer aldık. Müşterilerimizle yüz yüze görüşme avantajını değerlendirdik ve yeni müşterilerimizle tanışma fırsatı bulduk. 2020 yıl sonu 17.000.000 TL ciro yapmıştık. 2021 yılında iç pazarda 70.000.000 TL ciro hedefi koymuştuk. Yıl sonunda 77.000.000 TL ile koyduğumuz hedefin üzerinde bir rakama ulaştık.

2022 yıl sonu hedefimiz 100.000.000 TL
2022 yılı ilk çeyrek değerlendirmenizi alabilir miyiz? 2022 yıl sonu hedefleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
2022 yıl sonu hedefimiz 100.000.000 TL. 2022’nin ilk çeyreğinde ise hedefimiz 25.000.000 TL’ydi. Bu rakamı da tutturduk.

Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaş işlerimizi olumlu yönden etkiledi.

Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaş durumu işlerinizi nasıl etkiledi, değerlendirir
misiniz?
Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaş işlerimizi olumlu yönden etkiledi. Bu bölgelerden ithalat yapan ülkeler bizimle iletişime geçti. Önceden ihracat yapmadığımız ülkelere ihracat yapmaya başladık. Bizim için avantajlı bir durum oluştu.

Yeni makinelerimiz şu anda üretim bölümümüzde yerlerini aldı bile. Bu makineler kullanılmaya başlanıldığında kapasite oranımız %80 oranında artacak

Polesie, Türkiye’de çok önemli yatırımlara imza atıyor. Yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?


2022 yılında üretime yönelik yatırımlar planladık. Yeni makinelerimiz şu anda üretim bölümümüzde yerlerini aldı bile. Bu makineler kullanılmaya başlanıldığında kapasite oranımız da %80 oranında artacak.

Müşterimiz bize kolayca ulaşabiliyor ve gönül rahatlığıyla çocuğuna Polesie oyuncaklarını alıyor

Polesie Oyuncak, kalitesi ile Türkiye oyuncak pazarındaki kalite çıtasını yükseltti. Kalite anlamında görüşlerinizi alabilir miyiz?


Çocuklarımızın sağlığını korumak için çok titiz davranıyoruz. Her oyuncağımızı en üst seviye laboratuvarlarda test edip güvenlik raporlarını alıyoruz. Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği Polesie için vazgeçilmez unsurdur. Bu yüzden de oyuncağımızın kalitesini gören herkes bize inandı ve şüphesiz bir şekilde oyuncağımızı raflarında sergiledi. Biz de
kalitemizin çizgisini bozmadan Avrupa standartlarında yerli üretimi kesintisiz sürdürüyoruz. Dönemin trendlerini takip ediyor ve oyuncak çeşitliliğimizi arttırmaya devam ediyoruz. Tüm AVM’lerde, seçkin marketlerde, toptan ve perakende zincirlerinde yerimizi sağlam bir şekilde edindik. Müşterimiz bize kolayca ulaşabiliyor ve gönül rahatlığıyla çocuğuna Polesie oyuncaklarını alıyor.

Tüm AVM’lerde, seçkin marketlerde, toptan ve perakende zincirlerinde yerimizi sağlam bir şekilde edindik

Tercih edilmenizdeki nedenler neler oluyor, rakiplerinizden hangi yönleriniz ile ayrılıyorsunuz?


Dönemin trendlerini takip ediyor ve oyuncak çeşitliliğimizi artırmaya devam ediyoruz. Kalitemiz ve ürün çeşitliliğimizle diğer markalardan ayrılıyoruz. Tüm AVM’lerde, seçkin marketlerde, toptan ve perakende zincirlerinde yerimizi sağlam bir şekilde edindik. Müşterimiz bize kolayca ulaşabiliyor ve gönül rahatlığıyla çocuğuna Polesie oyuncaklarını
alıyor.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.