Dolu Oyuncak

Selay Oyuncak, Korona günlerinde de ülkemizin gururu oldu!!!

775

Sektörümüzün öncü kuruluşu Selay Oyuncak, bu zorlu Korona Günleri’nde ülkesine olan bağlılığını, ülke sevgisini, zor günlerde birlik olmayı, yerli ve milli değerlere sahip çıkılması gerektiğini bir kez daha öğretti. Selay Oyuncak Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Aydın konuyla alakalı olarak şunları söyledi: Selay Oyuncak olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın (pandemi) kabul edilen corona virüs (COVID-19) vakalarına karşı ilk günden bu yana sıkı bir takip yapmakta ve fabrikamız bünyesinde gerekli olan tüm önlemleri alarak  çalışanlarımızı  salgın konusunda uyarmaktayız. Tüm müşterilerimiz, çalışanlarımız ve aileleri adına hassasiyetle takip ettiğimiz COVID-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla aldığımız tedbir gereği 19 Mart 2020 itibariyle bazı mağazalarımızı kapatıp personelimizin üçte ikisine izin vererek kalan personelimizle bir Ar-Ge merkezi oluşturup  geleceğe yönelik yatırım stratejisinin yönetimi, ekonomik ve teknolojik yeniliklerin şirket içi hayata geçirilmesi üzerine planlamalar yapıyoruz.

Covid-19 üretimimizi olumsuz etkiledi

Corona virüs sürecinde her sektörde olduğu gibi üretimimiz olumsuz etkilendi sebebi çalışanlarımızın üçte ikisinin izinli olması tedarik süreçlerinin zorlaşması çözüm ortağımız olan bir çok firmanın almış olduğu önlemler küresel anlamla olduğu gibi bizi de olumsuz etkiledi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına tulum, maske ve cerrahi önlük dikimiyle katkıda bulunduk

Ülkemizde corona virüs görülmesinden sonra maske ve tulum fiyatlarında inanılmaz artış oldu. Sektörde Türkiye’nin bir numaralı firması olmak için yıllar önce yola çıkmış Selay Oyuncak olarak bizim de bu süreçe katkıda bulunmamız gerektiğini düşündük. Topluma fayda sağlayan yenilikçi bir düşünceyi ve hizmeti sunmak istedik. Sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir nebze de olsa yardımcı olabilmek için kullan at tulum, cerrahi önlük ve yıkanabilir maske geliştirerek üretimimizi tamamen bu alana yönlendirdik. Amacımız ülkemizin ihtiyaçı olan ürün gamını yerli ve milli bir üretimle ilgili birimlere sosyal sorumluluk projemizle ulaştırmak.

 

 Üretim sürecinde bütün kurallara riayet ediyoruz

Üretim sürecinde sosyal mesafe kuralına uyarak üretim yapılan bütün alanlarımızı her gün dezenfekte ederek çalışanlarımıza tulum ve maske giydirerek üretim yapıyoruz. Üretim hattımızı her saat başı 15 dk havalandırıp yere düşen ürünü fire olarak ayırıyoruz.”

ÖZEL HABER- AHMET DOĞAN

OYUNCAKHABER

 

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.