Dolu Oyuncak

Polesie Oyuncak 2022’de de yatırımlarına devam edecek, zirvedeki yerini koruyacak

Polesie Basın ve Halkla İlişkiler Uzmanı Sevim Kökdemir Acun, “2022 ile ilgili çok büyük planlarımız var. Sektörü daha da canlandıracağımıza, Türkiye’de ve dünyada sağlam bir yer edineceğimize inanıyoruz” dedi.

471

Türkiye oyuncak sektörüne getirdiği yenilikler ve kalite ile adından söz ettiren Polesie Oyuncak, yatırımlarına devam ediyor. Firmadaki gelişmeleri, Polesie Oyuncak yetkilileri ile değerlendirdik. Türkiye’nin ilk ve tek günlük oyuncak sitesi www.oyuncakhaber.com olarak Polesie Oyuncak yetkililerine teşekkür ederiz.

Bu sıralar planlarımızda Türkiye ağımızı genişletmek yer alıyor

Türkiye’nin kaliteli oyuncaklarının adresi olan Polesie Oyuncak olarak 2021 yılını nasıl geçiriyorsunuz? Yıl sonu hedefleriniz nelerdir ve bu hedeflere ulaşabilecek misiniz?

Hala dünyada etkisi devam eden pandemi sürecinde, bütün dönüşüm ve değişimlere başarılı bir şekilde ayak uydurduğumuzu söyleyebiliriz. Fabrikamızda üretilen ürünleri Türkiye iç piyasasında satılmakla beraber Avrupa Birliği ve Afrika bölgelerine de ihraç ediyoruz. Bu sıralar planlarımızda Türkiye ağımızı genişletmek yer alıyor. Büyüme planlarımız Türkiye’deki pek çok ili kapsıyor. Müşterilerimizin taleplerini karşılayabilmek için çok çalışıyoruz. Her yıl kendimize yeni hedefler koyarak büyümeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki süreçte de hız kesmeden üretmeye devam edeceğimize inanıyoruz.

Muadili olmayan %100 yerli üretim ürünler ile piyasada kendimizi göstereceğimize inanıyoruz

Polesie Oyuncak, yatırım odaklı bir firma. 2022 yılı içerisinde yatırımlarınız olacak mı? Yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

2022’de bizi daha da hareketli bir süreç bekliyor. Fabrika alanımızı daha da genişlettik. Makinelerimize yenilerini ekledik. Henüz bu makineler faaliyete geçmedi. Geçtiği andan itibaren ürün skalamız daha da genişleyecek. Outdoor, ride on kategorilerinde muadili olmayan %100 yerli üretim ürünler ile piyasada kendimizi göstereceğimize inanıyoruz.

İkinci fabrikamız geliyor

Bunların yanı sıra 2. fabrika için imar gibi önemli izinlerimizi tamamlarken Sinop’un Boyabat İlçesi’nde organize sanayi bölgesinde yeni bir yatırım planımız da şekillenmeye başladı. 2022’de sağlam adımlarla ağlarımızı daha da genişletmeyi planlıyoruz.

Oyuncakların renk tercihleri bile coğrafi konuma göre değişiklikler gösteriyor

Yeni ürün geliştirirken nasıl bir ar-ge sürecinden geçiyorsunuz? Üretimde olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Polesie, merkez ofisi Belarus’ta olan bir firma. Yeni ürün geliştirme aşamasının büyük bir kısmı burada gerçekleşiyor. Türkiye’de ise yeni ürünün üretilmeden önceki son revizesi yapılıyor. Çünkü ülkeler arası farklılıklar olduğu gibi bu ülkelerde büyüyen çocuklar arasında da göz ardı edilemeyecek kadar farklılıklar bulunmakta. Mesela; Hollanda’da doğup büyüyen bir çocuğun ilgisini traktör çekerken, Fas’ta yaşayan bir çocuğun ilgisini geri dönüşüm aracı çekebiliyor. Oyuncakların renk tercihleri bile coğrafi konuma göre değişiklikler gösteriyor.

Titiz çalışmalarımız takdir gördü

Kısa sürede Türkiye’de zirveye yerleştiniz diyebiliriz. Bunu nasıl sağladınız, değerlendirir misiniz?

Çocuklarımızın sağlığını korumak için çok titiz davranıyoruz. Her oyuncağımızı en üst seviye laboratuvarlarda test edip güvenlik raporlarını alıyoruz ve bunu da öncelikli satış ağlarımıza, daha sonra da son alıcıya gösteriyoruz. Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği Polesie için vazgeçilmez unsurdur. Bu yüzden de oyuncağımızın kalitesini gören herkes bize inandı ve şüphesiz bir şekilde oyuncağımızı raflarında sergiledi. Biz de kalitemizin çizgisini bozmadan Avrupa standartlarında yerli üretimi kesintisiz sürdürüyoruz. Dönemin trendlerini takip ediyor ve oyuncak çeşitliliğimizi artırmaya devam ediyoruz. Tüm AVM’lerde, seçkin marketlerde, toptan ve perakende zincirlerinde yerimizi sağlam bir şekilde edindik. Müşterimiz bize kolayca ulaşabiliyor ve gönül rahatlığıyla çocuğuna Polesie oyuncaklarını alıyor.

Polesie, dünyanın 72 ülkesine ihracat yapıyor

İhracat yaptığınız ülkeleri ve hedefteki ülkeleri anlatır mısınız?

Polesie, dünyanın 72 ülkesine ihracat yapılmaktadır. En son Kenya, Katar ve Fransa’ya ihracat yaptık. Şu an iletişim halinde olduğumuz ve planlamaların yapıldığı birçok ülke bulunmakta.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.