Dolu Oyuncak

Çok önemli bir oyuncak firmamızın bayi toplantısında neden şok üstüne şok yaşandı…!

Dolarda yaşanan son gelişmeler oyuncak sektörünü derinden yaraladı. Oyuncak üreticileri müşterilerine fiyat vermekten çekinir hale gelirken, üretimin ana unsuru hammadde sıkıntısı ise başlı başına bir konu...

272

Dolarda yaşanan son gelişmeler oyuncak sektörünü derinden yaraladı. Oyuncak üreticileri müşterilerine fiyat vermekten çekinir hale gelirken, üretimin ana unsuru hammadde sıkıntısı ise başlı başına bir konu…

Bayi toplantısında gergin anlar yaşandı

oyuncak seçimi

Oyuncak sektörümüzün çok önemli bir firması bundan bir gün önce Antalya’da öğleden önce bayi toplantısına başladı ve öğlen arasından sonra ise, öğleden önce verilen fiyatların geri çekildiğini, doların 11,30 tl’yi gördüğünü bu durumda fiyat veremeyeceklerini ifade ettiler.

Salonda şaşkınlık

Bayilerin şaşkınlıkları arasında sektörümüzün güzide üretici firmasının yetkilileri de ‘sözün bittiği yerde’ olduklarını ifade ederek şaşkınlıklarını dile getirdi.

Oyuncak sektörü nereye…?

Bayiler, durumun şokunu atlatamadıklarını, sektörün nereye gittiğini bilmediklerini ve doların ateşinin bir an önce sönmesi gerektiğini ifade ettiler.

Oyuncak perakendecisi mutsuz…!

Gazetecilik meslek etiği gereği üretici kadar perakendeciye de mikrofonu uzatmanın bir zorunluluk olduğunu düşünüyoruz. Konuştuğumuz perakendeciler, mal bulmakta zorlandıklarını ifade ederek ‘Ürün tedariği başlı başına bir sorun oldu bizler için. Kimse ürü satmak istemiyor. Biz de müşterilerimize ‘yok’ çekmekten bıktık. Stok zaten yapamamıştık, stokta bir şey de kalmadı. Gün geçtikçe eriyoruz, bu gidişle kepenk kapatacak çok oyuncak perakende firması olacak” ifadesini kullandılar.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

Shares

Yoruma kapalı.