Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Türkiye oyuncak imalatçıları, ihracatta ‘birlik’ mesajı verdi…!

281

Türkiye oyuncak sektörü, üretim odaklı büyümesini sürdürüyor. Oyuncak üreticilerinin katma değeri yüksek ürünlerle ihracat pazarında da söz sahibi olmaları sektörün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Türkiye Oyuncak İmalatçıları, kahvaltıda bir araya gelerek üretim süreçlerini ve ihracatı değerlendirdiler

Türkiye Oyuncak İmalatçıları, kahvaltıda bir araya gelerek ihracatta birlikte neler yapılabileceğini değerlendirdiler.Toplantıya İKMİB Komite Başkanı Mehmet Uysal da katıldı. Türkiye’nin üreten oyuncakçıları toplantıda, ‘ihracatta nasıl farklı ve verimli bir ivme yakalanacağını’ masaya yatırdılar.

İKMİB Komite Başkanı Mehmet Uysal: Birlikten güç doğar

İKMİB Komite Başkanı Mehmet Uysal, “Birlik her zaman güç doğar. Üreten oyuncakçıların böylesi bir etkinlikte bir araya gelmesi beni ziyadesiyle memnun etti.

İKMİB olarak her zaman üreticilerimizin yanındayız

İKMİB olarak her zaman üretimden yanayız. Üreticilerimizin her halükarda yanındayız. Üreticilerimiz bizlere plan, proje ve taleple gelirlerse biz de ülkemize katma değer yaratan, ülkemiz ekonomisini güçlendiren, işsizliği yok eden siz saygıdeğer üreticilerimize büyük bir gururla destek veririz.

Oyuncak sektörünün potansiyeli çok yüksek

Oyuncak sektörümüz, Türkiye’nin çok önemli bir sektörü. Gerek İKMİB olarak gerekse de ben şahsen bu sektörün öneminin ne derece büyük olduğunun çok iyi farkındayız. Organize olmuş bir sektör her zaman hem sektördekilere hem de ülkemize kazandırır” dedi.

Ender Mıcık: Bir olalım, iri olalım, diri olalım

Toplantıda ToyKoop Yönetim Kurulu Başkanı Ender Mıcık, “Biz oyuncak sektöründeki imalatçıların bir olma zamanı geldi de geçiyor bile. Birlikten kimseye zarar gelmez. Bir olalım, iri olalım, diri olalım.

Üretim anlamında sektörün sorunlarını bizler çözelim çocuklarımıza bırakmayalım

Üretim anlamında sektörün sorunlarını bizler çözelim çocuklarımıza bırakmayalım. Mevcut sorunları yokmuş gibi sayarsak bir noktaya varamayız. Üretim süreçleri ile alakalı sorunlarımızı biz üreticiler olarak not almalı ve çözüme kavuşturmalıyız. Bizden sonra ikinci kuşaklarımız da oyuncak işi ile ilgileniyor. Ben, gençlerin çok daha başarılı olacağını düşünüyorum. Bizler gençlere sorunlarını halletmiş bir sektör bırakmalıyız.

Üretimdeki sorunları yetkililerimiz ile görüşmeliyiz

Burada, bu kahvaltıda Türkiye’nin en önemli üreticilerini görüyoruz. Biz birlik olursak sorunlarımızı  devlet nezdinde de çok rahat çözebiliriz” ifadesini kullandı.

Kadir Urkaç: Sektörümüzün işlem hacmi ihracatla artacak

Matrax Oyuncak Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Urkaç, “Oyuncak üretimini uzun yıllardır yapıyoruz. Bizim artık yurt dışı pazarlara, yeni hedeflere yoğunlaşıyor olmamız lazım.

İhracatta birlik olmalıyız, birbirimizi rakip görmemeliyiz

İhracatta ben birlik olmamız gerektiğini düşünüyorum. İstanbul’da çok güzel bir showroom kurabiliriz. Buraya gelen bir kişi mesela plastik için mi geldi, bir arkadaşımızın ahşap ürünlerini de görebilir. Ahşap için yurtdışından gelen bir müşterimiz peluş oyuncakları da görebilir. Biz üreticilerin özellikle yurtdışı pazarlarda birbirimizi beslememiz lazım.

Türkiye’de çok kaliteli, inovatif ürünler üretiliyor

Türkiye’de artık baktığımızda çok önemli, inovatif ürünler üretildiğini görebiliyoruz. Bizim ürün kalitemizi daha artırmamız lazım. Bizim creatif ürünlerle ses getirmemiz lazım. Biz üreticiler bir araya gelerek sorunlarımızı daha hızlı ve etkili çözmemiz lazım” dedi.

Hakan Ömeroğlu: Star Oyun Aletleri olarak her zaman birlik ve beraberlikten yanayız

Star Oyun Aletleri Genel Müdürü Hakan Ömeroğlu, “Star Oyun Aletleri olarak her zaman birlik ve beraberlikten yanayız. Üreticilerin bir araya gelmesi, birliktelik içerisinde çalışması gerekiyor. Bu bakımdan firma olarak biz birlik ve beraberliği savunuyoruz. Birlikten kaşınmamak lazım” ifadesini kullandı.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yoruma kapalı.