Dolu Oyuncak

Türkiye’nin oyuncakçıları yeni pazarlar peşinde

Ülkemizin oyuncak üreticileri yurt dışı pazarları gözlerine kestirmiş durumda. Oyuncak sektörümüzün üreticileri, inovatif ürünlerle yeni pazarlarda ses getirmeyi hedefliyor.

Ülkemizin oyuncak üreticileri yurt dışı pazarları gözlerine kestirmiş durumda. Oyuncak sektörümüzün üreticileri, “Bizler, zaten Türkiye içerisindeki kendi ana pazarımıza ürünlerimizi satıyoruz. İlerlememiz ve gelişmemiz için yurt dışı pazarlara yönelmemiz ve yurt dışı pazarlarda ürünlerimizi sergilememiz lazım.

Yatırım şart

Yurt dışı pazarlar için yatırım şart. Bizler de sektör olarak bu yatırımları elimizden geldiğince yapıyoruz. Ülkemizde maalesef üretimin girdi maliyetleri yüksek. Son dönemlerde artan elektrik ve doğalgaz fiyatları da bu işin tuzu biberi oldu. Bütün bunlara rağmen üretimden vazgeçmiyoruz.

Yeni ürünler, inovasyon odaklı çalışmalar

Yeni ürünler oyuncak sektörünün olmazsa olmazı. Yeni ürünler her zaman rağbet görüyor. Pazarda oyuncak açısından belirli bir doygunluk var. Yeni ürünlerle biz bu doygunluktaki ağır işleyişi hızlı bir şekle yöneltebiliyoruz” ifadelerini kullandılar.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.