Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Yüzde yüz yerli ve milli üretim diyen oyuncakçılar, Çin’e meydan okuyor

267

Ülkemizin en yenilikçi sektörlerinden biri olan oyuncak sektörü, yerli ve milli üretimle bütün sektörlere örnek olmaya devam ediyor.

Yüzde yüz yerli

Oyuncak sektörü ‘yüzde yüz yerli’ üretim ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yerli üretimin ülke ekonomisini kalkındırdığını ifade eden oyuncak üreticileri Çin’e rakip olduklarının özenle altını çiziyorlar.

OYDER Başkanı Esin Yürür: Üretim, oyuncak sektöründeki çıtayı yükseltecek

Türkiye Oyuncakçılar Derneği (OYDER) Başkanı Esin Yürür, “Oyuncakçılarımızın üretim odaklı düşünmesi gerekiyor. İthalat üretimi, üretim de ithalatı besliyor aslında. Bunlar birbirine ters kavramlar değil. OYDER olarak üretim, ithalat konusunda üyelerimizi bilinçlendiriyoruz. Dünya standartlarında üretim yapmamız ve Made In Turkey etiketini tüm dünya oyuncak sektörüne vurmamız gerek” ifadesini kullandı.

Selay Oyuncak Başkanı Özdemir Aydın: Çin’e oyuncak satmak abartılacak bir şey değil

Selay Oyuncak’ın çalışkan Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Aydın konuyla alakalı olarak, “Selay Oyuncak, sadece Türkiye’ye değil dünyanın birçok noktasına oyuncak satışı gerçekleştiriyor. Dünyanın birçok noktasına ihracat yapıyoruz. Bunlardan biri de Çin… Çin’e oyuncak satmayı çok da abartmamak lazım. Bizim sadece Selay Oyuncak olarak değil, ülkemizdeki diğer oyuncakçılar olarak da hedeflerimizi büyütmemiz ve dünya rekabetine açık hale gelmemiz şart” dedi.

Akar Oyuncak Başkanı Raşit Akar: Yerli oyuncak üretimi örnek oluşturuyor

Yerli oyuncak üretimi ile alakalı olarak Akar Oyuncak Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Akar şöyle konuştu. “Oyuncak sektörümüzde eskiden ithalat revaçtaydı. Özellikle son dönemlerde yerli üretim artmaya başladı. Oyuncakçılarımız artık dünya standartlarını aşan oyuncaklar üretiyorlar. Daha müreffeh bir toplum olabilmemiz, işsizliği azaltabilmemiz içi üretim odaklı düşünmemiz gerekiyor. Akar Oyuncak olarak yerli ve milli çizgimizi hiç bozmadık bundan sonra da bu çizgimizi artırarak devam ettireceğiz.”

ToyKoop Başkanı Ender Mıcık: ToyKoop ile sektör seviye atlayacak

Türkiye Oyuncakçılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ender Mıcık, “Oyuncak sektörümüzde çok önemli hedefler var. Çok değil belki bundan 5-10 yıl önce ithalata bağımlı olan sektörümüz artık yerli ve milli ürünlerle daha rekabetçi bir hale geldi. Üretimin ne denli önemli olduğunu her platformda ToyKoop olarak ifade ediyoruz. Kırklareli Vize’de gerçekleştirdiğimiz ve 2022 yılı itibarıyla tamamen oyuncakçılarımızın hizmetinde olacak olan TOYKOOP sitemiz ile oyuncakçılarımız daha iyi koşullarda, daha profesyonel ortamlarda, daha altyapısı sağlam bir mekanda üretim imkanına kavuşuyor. Bu durumda da oyuncak sektörümüzün standardı yükselecek ve seviye atlayacak” yorumunu kullandı.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-OYUNCAKHABER

aksaray masaj

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yoruma kapalı.