Matrax Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Ayşe Köse yazdı: 23 Nisan

Gazi Mustafa Kemal Atatürk , 23 Nisan 1924' de 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten beş yıl sonra 23 Nisan 1929 ' da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiş ve bu tarihten itibaren 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır.

11

Gazi Mustafa Kemal Atatürk , 23 Nisan 1924′ de 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten beş yıl sonra 23 Nisan 1929 ‘ da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiş ve bu tarihten itibaren 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır.

” Bugün 23 Nisan

Hep neşeyle doluyor insan ”  …

Şarkısı ile geçti 23 Nisan ‘ımız.

Bayrama aylar öncesinden hazırlandı kimimiz, kimimiz sabah gün aymadan yerini aldı stadda. Tabi ya eskiden stadda büyük bir coşku ile kutlardık 23 Nisan’ ı. Bando sesleri ile uyanır hemen takılırdık peşlerine. Şapkamızı takar , bayrağımızı alır yürürdük biz de peşlerinden büyük bir heyecan ve coşkuyla.

Çocuk bayramı evet ama yaşlı genç , çoluk çocuk , 7’den 70′ mişe hepimiz koşar giderdik. Aynı coşku kalsın içinizde. Sakın bırakmayın o heyacanı. Çocuklar gibi yaşayın yaşatın 23 Nisan ‘ı.

Çünkü ;

Sanki her tarafta var bir düğün ,

Çünkü en şerefli en mutlu gün ,

Bugün 23 Nisan,

Hep neşeyle doluyor insan.

* * *

İşte, bugün bir meclis kuruldu,

Sonra hemen padişah kovuldu.

Bugün 23 Nisan,

Hep neşeyle doluyor insan.

* * *

Bugün , Atatürk’ten bir armağan

Yoksa, tutsak olurduk sen inan.

Bugün 23 Nisan,

Hep neşeyle doluyor insan.

Bütün çocukların bayramlarını doyasıya yaşaması , mutlu olması ve gülmesi dileğiyle. O gün onların günü. Bırakın doya doya yaşasınlar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Ayşe Köse-Öğretmen

ÖZEL HABER-OYUNCAKHABER

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yoruma kapalı.