Dolu Oyuncak

Ayşe Köse yazdı: Bayram oyuncakları

Bir bayram daha yaklaşıyor. Bayramda en çok çocuklar sevinir. Yeni bir oyuncak alma heyecanı , yeni elbiseler derken bir heyecanla beklerler bayramları.

Bir bayram daha yaklaşıyor. Bayramda en çok çocuklar sevinir. Yeni bir oyuncak alma heyecanı , yeni elbiseler derken bir heyecanla beklerler bayramları. Ama şimdi ki bayramlar eski bayramlar gibi olmuyor ne yazık ki. Gelenek göreneklerimiz, örf ve adetlerimiz unutulup gidiyor. Ama hâlâ bir yerlerde o heyecanı yaşatan ebevenylerimiz var ne mutlu ki.

Oyuncak dükkanları çocukların gözdesi olur

Kurban bayramları genelde şeker değil de harçlık toplama telaşına girer çocuklar. Hayallerindeki oyuncağı alabilmek için. Bu yüzden sadece harçlık değil o harçlıklarıyla özgürce aldığı oyuncaklar bayram oyuncağı adını alır benim için. Tek bir oyuncak ile genelleyemeyiz bu yüzden. Kimi araba ister , kimi bebek , kimi bisiklet, kimi şişme havuz. Vardır hepsinin bir hayali. Her oyuncak bayram oyuncağı adını alır bu yüzden. Bayramda harçlıkları ile aldıkları için. Oyuncak dükkanları çocukların en gözdesi olur. Harçlıklarını topladılar mı ne zaman gideceğiz oyuncak almaya der dururlar. Çocukları mutlu etmek bu kadar kolaydır aslında. Paradan daha çok severler oyuncakları. Minik bir balon, minik bir araba, bir bebek daha mutlu eder onları.

Bayram oyuncakları

Bayram oyuncakları neler diye sorsanız sıralayamam. Bütün oyuncaklar bayram oyuncakları oluverir . Peluş ayıcık, su tabancası, kaykay hepsi girer bu katagoriye. Çocuklara gücünüzün yettiğince oyuncak verin bayramlarda. Daha sonra aldığınız oyuncak o an ki etkiyi yaratmaz çünkü. Bayramları güzel hatırlarlar. Ve aldığınız oyuncağı büyük bir coşkuyla anlatırlar. En çok onlar mutlu olmayı hak ediyor bayramlarda. Tüm çocukların güldüğü bir bayram olması dileğiyle bayramınız kutlu olsun. Herkese sevdikleri ile geçireceği huzurlu sağlıklı bayramlar dilerim.

Ayşe Köse-Öğretmen-Yazar

OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.