Dolu Oyuncak

Ayşe Köse yazdı: Bultak oyuncaklar

Bultak oyuncak hem eğlenceli hem eğitici oyuncaklardan biridir. Özellikle 0-3 yaş arası çocuklarını dikkatini çeken bultak oyuncaklar çocuklara renkleri, geometrik şekilleri, sayıları kolayca öğretir.

Bultak oyuncak hem eğlenceli hem eğitici oyuncaklardan biridir. Özellikle 0-3 yaş arası çocuklarını dikkatini çeken bultak oyuncaklar çocuklara renkleri, geometrik şekilleri, sayıları kolayca öğretir. Bu oyuncaklarla, kimi zaman boşluğa uygun geometrik şekli kimi zaman ise aynı renkteki cisimleri birleştirme gibi oyunlar oynayan çocuklar, bu süreçte ince motor becerilerini geliştirir.

Temel bilişsel beceriyi geliştirir

Bultak oyuncaklar problem çözmeyi renkleri, şekilleri tanımayı, büyük küçük gibi kavramları öğreterek temel bilişsel beceriyi geliştirir. Yaptıklarını anlatırken de dil becerisi gelişir. Bultak oyuncakların basit ve büyük olanları bebekler, zor ve karmaşık ilanları ise iki yaş ve üzeri için uygundur. Aynalı bultak, kaplumbağa bultak, kule bultak, rakam bultak, organlarımız bultak gibi birçok çeşidi vardır. Bu yüzden anaokullarının olmazsa olmazıdır. En eğlenceli öğretici bir oyuncaktır. Bu bultak oyuncaklarla çocuğunuza vermek istediğiniz kavramı ona çok rahat verebilirsiniz. Çünkü oyun oynarken farkında olmadan öğrenir. Bu yüzden faydaları ve katkıları çoktur.

Herkese sağlıklı iyi haftalar dilerim.

Ayşe Köse-Öğretmen-Yazar

OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.