Cese Toys Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

Ayşe Köse yazdı: Oyun hamuru

Çocukların vazgeçemediği bir oyuncaktır oyun hamuru. Peki küçük kaslarımızı muhteşem geliştiren bu oyun hamurunu kim icat etmiş? Oyun hamuru aslında bilinçli olarak değil de bir kaza sonucu bulunmuş.

38

Çocukların vazgeçemediği bir oyuncaktır oyun hamuru. Peki küçük kaslarımızı muhteşem geliştiren bu oyun hamurunu kim icat etmiş? Oyun hamuru aslında bilinçli olarak değil de bir kaza sonucu bulunmuş. Şanslı bir kaza. 1930’larda, Noah McVicker, un, su, tuz, borik asit ve mineral yağdan macun gibi görünen bir madde yarattı. Ailesinin sabun şirketi yaratıcılığını duvar kağıdı olarak pazarladı. Mükemmel bir duvar kağıdı temizleyicisiydi, çünkü toksik kimyasallar içermiyordu ve tekrar kullanılabiliyordu. Ve öğretmenler de duvar kağıdı temizleyicisinin okulda sanat ve zanaat projeleri yapmak için kullanılabileceğini öğrendi.

Oyun hamuru; hayal gücünü, ince motor becerileri, duyu organlarının gelişimini destekler

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Noah McVicker’ in yeğeni Joseph McVicker, şirkete katıldı ve duvar kağıdı temizleyicilerinin okullarda sanat ve el sanatları için kullanıldığını öğrendi. Joseph, ürüne yeni bir isim vermenin –Play-Doh- ve okullara, öğretmenlere, mağazalara pazarlamanın da iyi olacağını düşündü. Ürünü satmak ve pazarlamak için çalışmalara başladı. Ve ürün satışları çok iyi rakamlara ulaştı. Teknoloji geliştikçe malzemeler tamamen değişmiştir. Fakat sanat ve zanaat projeleri için popüler olmaya devam ediyor. Oyun hamuru; hayal gücünü, ince motor becerileri, duyu organlarının gelişimini destekler.

Üretmeye teşvik eder

Çocukları üretmeye teşvik eder. El becerilerini geliştirir. El kaslarını güçlendirir. Burada önemli olan, oyun hamuru seçerken üretildiği malzemelere göz atmalısınız. Kimyasal barındırmamasına dikkat etmelisiniz. Kendiniz evde de oyun hamuru hazırlayabilirsiniz. Oyun hamuru her çocukta olması gereken bir oyuncaktır. Herkese iyi haftalar dilerim…

ÖZEL HABER

Ayşe Köse

OYUNCAKHABER

Yoruma kapalı.