Cese Toys Kampanya 1

Dolu Oyuncak

Polesie 1 4

AYŞE Köse yazdı: Uzaktan kumandalı araba

Bir çocuğun oyuncak dünyasında uzaktan kumandalı arabalar her daim özel bir yere sahiptir. Benim de gördüğümde hayranlıkla izlediğim bir oyuncak.

40

Bir çocuğun oyuncak dünyasında uzaktan kumandalı arabalar her daim özel bir yere sahiptir. Benim de gördüğümde hayranlıkla izlediğim bir oyuncak. Fakat o zamanlar uzaktan kumandalı oyuncak arabalar lükstü. Çok gördüğüm bir oyuncak değildi bu yüzden. Ve benim böyle bir oyuncağım hiç olmadı. Ama her gördüğümde hala uzaktan severim bu eğlenceli oyuncağı. Peşinden heyecanla koşturan çocukları izlerim. Şimdi daha çok erişilebilir bir oyuncak oldu.

Uzaktan kumandalı arabayı kim buldu?

Peki, her çocuğun hayali olan uzaktan kumandalı arabayı kim buldu? Uzaktan kumandalı arabayı, 1966’da elektronik şirketi Elettronica Giocattoli tarafından icat edildi. Tasarımları oyuncak bir Ferrari idi. Uzaktan kumandalı oyuncak arabalar 2 yaş üzeri her çocuğun kullanabileceği arabalardır. Şarjlı ve pilli olanları vardır. Açık havada çok tercih edilen bir oyuncaktır. Her ne kadar oyuncak kategorisinde olsa da büyük küçük herkes keyifle kullanabilir. Kullanımı oldukça rahattır. İki üç tane düğmesi vardır. Faydaları nelerdir peki bu oyuncağın? Çocuklar uzaktan kumandalı arabayı kullanırken zamanla yer-yön kavramını, bir yere çarpacağı zaman manevra yapmayı, akıl yürütmeyi öğrenir.

Konsantrasyon ve dikkat gelişimleri

Ayrıca bu oyuncaklar konsantrasyon ve dikkat gelişimleri açısından da oldukça faydalıdır. El göz koordinasyonunu sağlar. İnce motor gelişimine destek olur. Bir oyuncaktan beklenen hem eğlenceli olması hem de gelişimine katkı sağlamasıdır. Bu iki özelliği de karşılar. Havalar soğumadan açık alanda uzaktan kumandalı araba ile oynamanızı tavsiye ederim. Evet evet siz yetişkinler için de söylüyorum. Rahatça kullanabileceğiniz etrafı da çocuklar için güvenli bir alan buldunuz mu tamamdır. Sonra mı? Sonra doyasıya eğlenme zamanı! Unutmayın;

“Çocuk oyunla büyümelidir.“

Eflatun

Herkese sağlıklı, iyi haftalar dilerim.

AYŞE KÖSE

OYUNCAKHBER

Yoruma kapalı.